Aktualności

          • Wycieczka klasy VIII do Zatoru i Zakopanego

          • W dniach 25–27 maja 2026 roku odbyła się nasza trzydniowa wycieczka szkolna do Zatoru i Zakopanego. Dla naszej klasy był to wyjątkowy wyjazd – pożegnanie ze szkołą podstawową, czas podsumowań oraz budowania ostatnich wspólnych wspomnień w tym gronie.

            Dzień 1:Adrenalina i popołudniowy klimat Zakopanego

            Nasza przygoda rozpoczęła się wczesnym rankiem, kiedy zebraliśmy się pod szkołą i w Spóroku, by ruszyć w stronę pierwszego punktu programu – Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

            Podróż minęła sprawnie i już około godziny 10:00 przekroczyliśmy bramy parku. Na miejscu podzieliliśmy się na mniejsze grupki, dzięki czemu każdy mógł szukać wrażeń na swoich ulubionych atrakcjach. Jedni ruszyli prosto na największe i najszybsze mastery, inni wybierali spokojniejsze kolejki. Wspólne kręcenie się po parku i dzielenie się wrażeniami z ekstremalnych przejazdów niesamowicie nas zintegrowało i dostarczyło mnóstwa śmiechu.

            Po całym dniu pełnym wrażeń ruszyliśmy w dalszą drogę w kierunku Tatr. Do Zakopanego dotarliśmy wieczorem. Po zakwaterowaniu w pensjonacie zjedliśmy kolację, a następnie wybraliśmy się na popołudniowy spacer po Zakopanem. W trakcie przechadzki doszliśmy pod samą skocznię narciarską – Wielką Krokiew, która z bliska robiła ogromne wrażenie.

            Dzień 2: Górskie szlaki i ognisko

            Po pożywnym śniadaniu spotkaliśmy się z przewodnikiem tatrzańskim i wyruszyliśmy na szlak, mając za cel Halę Gąsienicową oraz położony wyżej Czarny Staw Gąsienicowy. Wędrówka okazała się wyzwaniem i szliśmy dłużej, niż pierwotnie zakładaliśmy, a wszystko przez przerwy techniczne na trasie oraz potrzebę złapania oddechu. Jednak gdy dotarliśmy na miejsce, widok majestatycznych Tatr odbijających się w tafli jeziora zrekompensował nam wszelkie trudy.

            Po powrocie do bazy zjedliśmy zasłużoną obiadokolację. Wieczorem zebraliśmy się na ognisku integracyjnym. Wspólnie spędzony czas przy ogniu był miłym akcentem tego intensywnego dnia, po którym każdy mógł udać się na zasłużony odpoczynek.

             Dzień 3: Krupówki, Gubałówka i powrót

            Ostatni dzień rozpoczęliśmy od śniadania, po którym spakowaliśmy rzeczy i wymeldowaliśmy się z hotelu.

            Przedpołudnie spędziliśmy na kultowych Krupówkach oraz na Gubałówce, skąd podziwialiśmy wspaniałą panoramę Tatr. Był to idealny moment na złapanie ostatnich tatrzańskich oscypków, zakup pamiątek dla najbliższych oraz zrobienie końcowych, wspólnych zdjęć klasowych.

            Około południa pożegnaliśmy Zakopane i ruszyliśmy w drogę powrotną. Tradycji stało się zadość
            i w trakcie podróży zrobiliśmy dłuższą przerwę na obiad w restauracji McDonald’s, co było świetnym zwieńczeniem wyjazdu. Do naszych domów dotarliśmy pod wieczór, zmęczeni, ale w doskonałych humorach.

            Wycieczka pożegnalna klasy 8 była niezwykle udana. Udało nam się połączyć świetną zabawę z aktywnym wypoczynkiem i wspólnym spędzeniem czasu poza szkołą. Te trzy dni na długo pozostaną w naszej pamięci jako piękny akcent kończący ważny etap w naszym życiu.

            Jakub Bednarek

          • Podziękowania

          • Społeczność szkolna PSP Staniszcze Małe-Spórok im. św. Jacka otrzymała podziękowanie za wspaniały udział w akcji "Jeden naród ponad granicami".

            Agnieszka Jańczak

          • Wycieczka klas 4-7

          • W związku z wycieczką klas 4-7 w dn. 2-3.06.2026 r. do Torunia w zakładce Zastępstwa pojawiły się aktualne zastępstwa.

            Uwaga!!! Uczniowie z kl. 4, którzy nie biorą udziału w wycieczce, uczęszczają na lekcje według planu lekcji oraz zastępstw klasy 5, natomiast uczniowie z kl. 6, którzy nie biorą udziału w wycieczce, uczęszczają na lekcje według planu lekcji oraz zastępstw klasy 7.

            Rafał Pocześniok

          • 5 czerwca 2026 r. – dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

          • Uprzejmie informuję, że zgodnie z art. 47 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2025 r. poz. 1043, 1160 i 1837 oraz z 2026 r. poz. 187, 203, 451 i 504) oraz §5 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 11 sierpnia 2017 r. (Dz. U. z 2023 r. poz. 1211) dzień 5.06.2026 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

            Dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki w domu, mogą być zorganizowane zajęcia opiekuńcze. Proszę o ewentualne zgłoszenie dzieci u wychowawcy lub w sekretariacie szkoły do dnia 3.06.2026 r. do godz. 14:00 - tel. 77 4611 064.

            Rafał Pocześniok

          • Słodka środa – zakończenie akcji w roku szkolnym 2025/2026

          • Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

            decyzją Rady Rodziców z końcem maja 2026 roku dobiega końca nasza lubiana szkolna akcja „Słodka Środa”.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Wychowawcom, którzy angażowali się w przygotowywanie pysznych wypieków i wspierali ten projekt. Dzięki Waszym staraniom każda środa była nie tylko słodsza, ale również pełna radości i integracji.

            Rafał Pocześniok

          • Wkrótce Festiwal Czytelniczy

          • 10. jubileuszowy Festiwal Książki Opole odbędzie się w dniach 12-14 czerwca. Będzie się działo! To gratka dla miłośników ksiażek. Wielu uczniów czeka na to wydarzenie,więc zamieszczam szczegółowy program poniżej.

            Agnieszka Jańczak

          • Warsztaty historyczne

          • W ubiegłym tygodniu klasy 7 i 8 brały udział w ciekawej lekcji historii. Zajęcia bardzo się podobały, bo "jeszcze nigdy takich nie było".

            Tak o wizycie w naszej szkole napisano na Fb IPN-u -Delegatura w Opolu:

            W Szkole Podstawowej w Staniszczach Małych przeprowadziliśmy dzisiaj warsztaty edukacyjne „Śledztwo katyńskie”.

            Podczas zajęć uczniowie wcielili się w rolę badaczy i uczestników detektywistycznego dochodzenia, którego celem było ustalenie tożsamości ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pracując z materiałami źródłowymi, analizując dokumenty oraz przedmioty odnalezione w dołach śmierci, młodzież poznawała okoliczności sowieckiej zbrodni oraz specyfikę pracy historyków i śledczych.

            Warsztaty rozwijają umiejętność analizy historycznej, kojarzenia faktów, stawiania hipotez i wyciągania wniosków, a także stanowią ważną lekcję pamięci o polskich obywatelach zamordowanych przez Związek Sowiecki.

            Dziękujemy uczniom i nauczycielom za aktywny udział oraz zaangażowanie w odkrywanie historii jednej z najtragiczniejszych kart dziejów Polski.

            To my bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak wyjątkowych warsztatach!

            Agnieszka Jańczak

          • Finał powiatowy w indywidualnej lekkoatletyce

          • Dziś na stadionie lekkoatletycznym w Strzelcach Opolskich odbył się finał powiatowy w indywidualnej lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 6 Olivier Narolski, który zaprezentował się znakomicie.

            W skoku w dal Olivier zakwalifikował się do finału i ostatecznie został sklasyfikowany na bardzo dobrym 5. miejscu. Jeszcze większy sukces odniósł w biegu na 100 metrów, gdzie po świetnym biegu eliminacyjnym awansował do finału i wywalczył znakomite 2. miejsce.

            Serdecznie gratulujemy Olivierowi wspaniałych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!

            Mateusz Pinkawa

          • Sandra finalistką Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym!

          • W dniach 18 i 22 maja 2026 r. Sandra Zmuda, uczennica klasy 8, wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W pierwszym etapie Sandra zmierzyła się z testem, a następnie, jako jedna z 14 najlepszych, w części ustnej przedstawiła prezentację oraz odpowiadała na pytania jurorów.

            Ostatecznie otrzymując wyróżnienie Sandra uplasowała się tuż za podium.

            Pani Iwonie Cierpich dziękuję za przygotowanie Sandry!

            Serdecznie gratulujemy!
            Rafał Pocześniok

          • Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Biologicznym Panda

          • Z radością informujemy, że otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego Panda. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki i świetnie zaprezentowali się na tle uczestników z całej Polski.

            Najlepszy wynik uzyskała Małgorzata Zganiacz, która zdobyła tytuł laureata oraz osiągnęła imponujący wynik 95%. Dyplom wyróżnienia otrzymała również Karolina Fijar, uzyskując 86,67%.

            Bardzo dobrze poradziły sobie także Emilia MirekJulia Brabańska, które zdobyły po 78,33%, co jest znakomitym rezultatem.

            Na szczególne uznanie zasługuje również Zofia Wojtakowska, uczennica klasy piątej. Mimo że jest to dopiero jej pierwszy rok nauki biologii, uzyskała bardzo dobry wynik – 70%.

            Bardzo dobre rezultaty osiągnęli także Paweł Ziaja, Mateusz Zych oraz Marcel Muc. Na pochwałę zasługuje również Stefania Pros, uczennica klasy czwartej.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszego rozwijania swoich pasji oraz kolejnych sukcesów naukowych!

            Mirela Barton-Kaliciak

          • Wycieczka klasy 8

          • W związku z wycieczką klasy 8 w dn. 25-27.05.2026 r. do Zatoru i Zakopanego w zakładce Zastępstwa pojawiły się aktualne zastępstwa.

            Uwaga!!! Uczniowie z kl. 8, którzy nie biorą udziału w wycieczce, uczęszczają na lekcje według planu lekcji oraz zastępstw klasy 7.

            Rafał Pocześniok

          • „Nasza Konstytucja”

          • Piątkowe popołudnie dostarczyło naszej społeczności szkolnej powodów do wielkiej dumy. Uczennice naszej szkoły – Zofia Wojtakowska, Kinga Palus oraz Halina Bartodziej uczestniczyły w uroczystym finale konkursu plastycznego pt. „Nasza Konstytucja”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich.

            Drogie Uczennice – ogromne gratulacje! Trzymamy kciuki za Wasz dalszy rozwój artystyczny i kolejne sukcesy.

            Barbara Macygon – nauczyciel plastyki

          • Etap gminny I Powiatowego Konkursu Ortograficznego

          • W etapie gminnym I Powiatowego Konkursu Ortograficznego naszą szkołę reprezentowało troje uczniów klasy III. Z radością informujemy, że do etapu powiatowego zakwalifikował się Marcin Fijar, który zdobył II miejsce w klasyfikacji gminnej. Już 9 czerwca w Ujeździe Marcin powalczy o tytuł Małego Mistrza Ortografii klas III.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się świetnymi umiejętnościami ortograficznymi, a Marcinowi życzymy zdobycia zaszczytnego tytułu na etapie powiatowym.

            Agata Feliks

          • Sukces naszych uczennic w konkursie „Nasza Konstytucja”

          • Z dumą i radością informujemy, że uczennice naszej szkoły – Halina Bartodziej, Zofia Wojtakowska oraz Kinga Palus  – otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym pt. „Nasza Konstytucja”. Organizatorem wydarzenia był Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich. Serdecznie gratulujemy i życzymy Wam, dziewczyny, kolejnych wspaniałych sukcesów i nieskończonych pokładów kreatywności!

            Barbara Macygon – nauczyciel plastyki

          • BRAWA DLA MŁODYCH MATEMATYKÓW!!!

          • W czwartek 14 maja w Kolonowskiem odbył się gminny etap "Powiatowej Olimpiady Matematycznej", w którym wzięli udział uczniowie klas II i III. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności matematycznych. Konkurs był okazją do sprawdzenia swoich zdolności logicznego myślenia, szybkiego liczenia oraz rozwiązywania wymagających zadań matematycznych. 

            Szczególne gratulacje należą się Laurze Czupali z klasy II oraz Julii Sówce z klasy III, które zajęły 2. miejsca  w swoich kategoriach wiekowych i tym samym wywalczyły awans do etapu powiatowego w Jemielnicy.

            Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczennic i wszystkich uczestników olimpiady. Życzymy Laurze i Julii powodzenia oraz dalszych sukcesów w kolejnym etapie konkursu!

            Iwona Świerzy

          • 45. Zlot Śladami Dawnego Hutnictwa – "Regolowiec 2026”

          • 9 maja 2026 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 45. Zlocie Śladami Dawnego Hutnictwa - "Regolowiec 2026”, zorganizowanym przez Oddział PTTK w Zawadzkiem. Tegoroczna trasa rozpoczęła się w Staniszczach Małych, skąd wyruszyliśmy w kierunku Staniszcz Wielkich, gdzie dołączyła do nas grupa ze szkoły w Fosowskiem. Następnie wspólnie pojechaliśmy do Leśniczówki Jażwin, gdzie czekała już grupa turystów z Kolonowskiego.

            Zintegrowana kolumna rowerzystów ruszyła dalej przez Pilawówkę i Zameczek Kąty, aż dotarła na polanę biwakową Regolowiec. Po krótkim odpoczynku uczestnicy posilili się turystyczną kiełbaską, a następnie rozpoczęły się liczne konkursy i zmagania sportowo‑rekreacyjne.

            W rywalizacji brali udział uczniowie ze szkół w Zawadzkiem, Jemielnicy, Kolonowskiem i Fosowskiem, druhowie z OSP Koszwice, a także nasza reprezentacja, która zaprezentowała się znakomicie.

            Oto nasze wyniki:

            • rzut piłeczkami do kosza: II miejsce - Jan Kaufmann

            • rzut piłeczkami do kosza: IV miejsce - Dominik Świerzy

            • konkurs tworzenia biżuterii z koralików:  IV miejsce - Zofia Piontek

            • konkurs na rysunek techniką scratch art: II miejsce - Zofia Piontek

            • konkurs historyczno‑krajoznawczy:VIII miejsce - Paweł Ziaja

            Gratulujemy nagrodzonym! Był to naprawdę miło spędzony dzień, pełen ruchu, dobrej zabawy i wspólnego odkrywania uroków naszej okolicy.

            Agata Feliks

          • Wielki sukces naszej uczennicy! Maja Laskawiec laureatką Lauru Ziemi Strzeleckiej

          • Z dumą informujemy, że w sobotę 25 kwietnia 2026 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia Laurów Ziemi Strzeleckiej i ogłaszamy, że w gronie tegorocznych laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły – Maja Laskawiec!

            Laur Ziemi Strzeleckiej to nie tylko nagroda za dotychczasowe sukcesy, ale przede wszystkim symbol:

            • Wytrwałości w dążeniu do celu;

            • Pasji, która inspiruje innych uczniów;

            • Wkładu w budowanie pozytywnego wizerunku naszej małej ojczyzny.

            Maja to postać, która wymyka się prostym definicjom. Jej postawa to rzadkie połączenie pasji badawczej, zacięcia sportowego, wrażliwości artystycznej oraz bezinteresownej chęci niesienia pomocy. Jej sukcesy naukowe robią ogromne wrażenie. Maja udowodniła, że nauki przyrodnicze nie mają przed nią tajemnic, zdobywając prestiżowy tytuł laureatki konkursu przedmiotowego z biologii. Jej horyzonty sięgają znacznie dalej niż szkolne ławki – jako Mistrzyni Polski w Wielkiej Lidze Czytelników pokazała, że determinacja i miłość do literatury potrafią zaprowadzić na sam szczyt ogólnopolskich rankingów. Maja od 2022 r. jest nagradzana Stypednium Burmistrza Kolonowskiego za wysokie wyniki oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki. Wszechstronność bez granic.

            Maja to prawdziwy „człowiek renesansu” naszej lokalnej społeczności:

            Artystyczna dusza, która bierze udział w wielu konkurach plastycznych przy okazji których została zdobywczynią I i III miejsca w szkolnych konkursach plastycznych: „Drzewo w czterech porach roku” i „Gdzie mieszkają emocje”. Swoje pasje artystyczne rozwija również w szkolnym kole teatralnym oraz pozaszkolnym kółku robótek ręcznych.

            Strategiczny umysł: Uczestniczka turniejów szachowych, gdzie liczy się chłodna analiza i cierpliwość, umiejętność logicznego myślenia Maja wykorzystała w konkursie Kangur Matematyczny zdobywając wyróżnienie.

            Sportowy duch: Z dumą reprezentuje szkołę w zawodach sportowych z piłki nożnej halowej
            i koszykówki, pokazując, że zdrowa rywalizacja jest jej bliska. Poza szkołą bieże udział w licznych zawodach Młodzieżowej Grupy Pożarniczej.

            Serce dla innych: To, co wyróżnia Maję najmocniej, to jej zaangażowanie społeczne. Jako aktywna członkini Samorządu Szkolnego ma realny wpływ na życie rówieśników. Jej wrażliwość znajduje ujście w licznych zbiórkach charytatywnych („Dom w plecaku”, „Jeden naród ponad granicami”). Dyscyplina i odwaga – w szeregach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

            Maja to wzór nowoczesnej uczennicy: ambitnej, wszechstronnej, a przy tym niezwykle skromnej i oddanej sprawom lokalnym. Jej sukcesy są chlubą Ziemi Strzeleckiej, a postawa inspiracją dla nas wszystkich.

            Maju, cała społeczność szkolna składa Ci najserdeczniejsze gratulacje! Jesteśmy dumni,
            że reprezentujesz naszą szkołę i życzymy Ci kolejnych sukcesów, niesłabnącej energii oraz odwagi
            w realizowaniu kolejnych marzeń.

            Karolina Rajtor

          • Finał powiatowy w piłce nożnej dziewcząt

          • Uczennice klasy 6 reprezentowały naszą szkołę w finale powiatowym w piłce nożnej dziewcząt, który odbył się na Orliku w Leśnicy. Nasze zawodniczki pokazały ogromne zaangażowanie, wolę walki oraz sportową postawę fair play podczas całego turnieju. W rywalizacji dziewczęta zremisowały mecze z drużynami z Ujazdu oraz Leśnicy, natomiast po ambitnej walce musiały uznać wyższość zespołów z Dziewkowic i Jemielnicy. Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły zajęła 4. miejsce w powiecie strzeleckim. Serdeczne gratulacje dla całej drużyny za sportową postawę i godne reprezentowanie szkoły!

            Skład drużyny: Karolina Fijar, Dominika Ploch, Kinga Kosytorz, Olivia Ciołek, Aurelia Kerlin, Emilia Kulig, Emilia Mirek, Małgorzata Zganiacz, Kinga Palus, Zofia Piontek.

            Opiekunowie: Mateusz Pinkawa, Mirela Barton-Kaliciak 

          • Podsumowanie osiągnięć uczniów podczas uroczystego apelu szkolnego

          • Podczas ostatniego apelu szkolnego Pan Dyrektor uroczyście wyróżnił uczniów naszej szkoły, którzy w ostatnim czasie osiągnęli wiele sukcesów w konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych oraz zawodach na szczeblu szkolnym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Była to doskonała okazja do podsumowania osiągnięć naszych uczniów oraz docenienia ich talentu, zaangażowania i ciężkiej pracy.

             

            Szczególne gratulacje otrzymały Hanna Pros oraz Maja Laskawiec, które zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, a także Szymon Muc – finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, Biologicznego i Historycznego. Uczniowie otrzymali listy gratulacyjne oraz zaproszenia do szkoły od dyrektorów III i II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu.

             

            Wyróżniono również uczennice: Maję Czupalę, Elenę Grobarek, Oliwię Ciołek oraz Dominikę Ploch należące do Zespołu Mażoretek O-mega I Ozimek. Zespół zdobył liczne nagrody podczas prestiżowych konkursów i turniejów:

            Turnieju Sportu Mażoretkowego „Scarlet”:

            I miejsce – junior pompon sport formacja „Diamond Heist”,

            II miejsce – junior pompon sport mini formacja „Ciasteczka z wróżbą”;

             

            Mistrzostw Okręgu Mażoretek 2026:

            I miejsce – defilada pom juniorki „Hollywood”,

            V miejsce – formacja pom juniorki „Diamond Heist”,

            V miejsce – mini mix juniorki „Kostka Rubika”,

            VII miejsce – mini pom juniorki „Ciasteczka z wróżbą”;

             

            Pucharu Okręgu:

            I miejsce – show juniorki „Wynalazki”;

            podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Tańcowadła”:

            I miejsce – cheer formacja „Diamond Heist”,

            II miejsce – show dance formacja „Wynalazki”,

            I miejsce – cheer mini formacja „Ciasteczka z wróżbą”,

            I miejsce – inne formy tańca mini formacja „Kostka Rubika”;
             

            Mistrzostw Polski Mażoretek 2026:

            Mistrz Polski – I miejsce w kategorii pompon sport defilada junior „Hollywood”,

            IV miejsce – pompon sport formacja junior „Diamond Heist”;
             

            Pucharu Polski:

            I miejsce – show formacja junior „Wynalazki”.

             

            Dodatkowo Zespół Mażoretek O-mega I Ozimek zdobył tytuł „Sportowego Zespołu Roku 2025 Gminy Ozimek” w plebiscycie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ozimku.
             

            Sukces odniosły również uczennice Zespołu Tanecznego „Figielek” z Kolonowskiego: Emilia Kulig, Milena Piegza, Małgorzata Zganiacz, Wiktoria Hasikowska oraz Paulina Gerlich, które podczas Mistrzostw Pucharu Okręgu Południowo-Zachodniego w Kuźni Raciborskiej zdobyły II miejsce.
             

            Kolejne osiągnięcia taneczne zdobyły Amelia Szmolka, Monika Szmolka oraz Paulina Zych z zespołu O-mega Fresh I Ozimek:

            II miejsce podczas „Tańcowadeł” w kategorii cheer formacja „Tajemniczy las”,

            III miejsce w kategorii show dance formacja „Shadow Hunters”,

            I miejsce podczas Festiwalu Tańca D4D w Gorzowie Śląskim w kategorii formacja open „Tajemniczy las”.
             

            Wyróżniono także Elenę Groberek, Milenę Piegzę, Emilię Kulig, Zofię Piontek oraz Kingę Kosytorz za udział i osiągnięcia w Wojewódzkich Halowych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
             

            Dużym sukcesem mogą pochwalić się również uczniowie biorący udział w 37. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w konkursie „Ostatni zamek. Zamczystość polska: od Wawelu do Stobnicy”. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Ploch, Emilia Mirek, Emilia Kulig, Tomasz Kłopotowski, Jakub Polok, Szymon Kozioł, Małgorzata Zganiacz, Kinga Palus, Zofia Wojtakowska, Franciszek Wojtakowski, Julia Brabańska, Filip Koj, Olivier Narolski, Klara Pros oraz Stefania Pros.

             

            Sukcesy sportowe odniosły także Alicja Pyttel i Emilia Kozioł podczas Międzynarodowego Turnieju Gimnastyki Artystycznej „Canterbury Cup” w Anglii.

            Alicja zdobyła:

            I miejsce – układ taneczny,

            II miejsce – układ z obręczą.

             

            Emilia zdobyła:

            I miejsce – układ z piłką,

            V miejsce – układ z obręczą.

             

            Ponadto Alicja Pyttel zajęła I miejsce w układzie tanecznym z obręczą podczas Ogólnopolskiego Turnieju Gimnastyki Artystycznej „Magia w Krainie Czarów” w Gogolinie.
             

            Doceniono również Zofię Wojtakowską, Emilię Mirek, Kingę Palus oraz Tomasza Kłopotowskiego za udział w Konkursie Recytatorskim w Języku Niemieckim „Młodzież recytuje poezję” („Jugend trägt Gedichte vor”).
             

            Wśród wyróżnionych znalazły się także Anastazja i Alicja Pajek – zawodniczki klubu łyżwiarstwa figurowego Piruette Opole.
             

            Anastazja w kategorii Srebrnej U11 osiągnęła:

            IV miejsce – Walley Spring Cup 2026,

            XXII miejsce – Memoriał Marii Olszewskiej 2026,

            XVII miejsce – Edge Cup 2026,

            XV miejsce – XXII Mini Europa 2026,

            XVII miejsce podczas Mistrzostw Polski.
             

            Alicja  w kategorii Brązowej U9 zdobyła:

            XX miejsce – Walley Spring Cup 2026,

            XXIII miejsce – Memoriał Marii Olszewskiej 2026,

            XXXII miejsce – Edge Cup 2026,

            XXXVII miejsce – XXII Mini Europa 2026,

            XXIV miejsce – Opolska Łyżwa.

             

            Sukcesy muzyczne odniosła również Martyna Ploch, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu:

            wyróżnienie w konkursie „Co jest grane”,

            nagroda w Konkursie Etiud,

            nagroda w Konkursie Twórczości Roberta Schumanna.
             

            Wśród wyróżnionych znalazł się także Jakub Bednarek, zawodnik klubu siatkarskiego UKS Korona Olesno, który zdobył I miejsce w Lidze Siatkarskich Nadziei w Praszce.
             

            Natalia Piątkowska została laureatką XXVI Półfinału Regionalnego Konkursu Geologicznego „Sól Ziemi” w części plastycznej.
             

            Na zakończenie wyróżniono również Zofię i Franciszka Wojtakowskich za zdobycie nagrody w konkursie "Kartka świąteczna wielkanocna 2026" organizowanym przez Okręgowa Izbę Inżynierów Budownictwa.

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom osiągniętych sukcesów oraz życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć i dalszego rozwijania swoich pasji i talentów!

            Mateusz Pinkawa 

    • Aktualności

      • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
      • Nie kwiatek, a datek – podsumowanie akcji
      • Pożegnanie z kółkiem teatralnym
      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 (26 czerwca 2026 r.)
      • Czwartek, tj. 25.06.2026 r., w naszej Szkole
      • Środa, tj. 24.06.2026 r., w naszej Szkole
      • Czytanie na polanie
      • Zaproszenie na pożegnanie Uczniów i zakończenie roku szkolnego 2025/2026
      • Nie kwiatek, a datek
      • Gala podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe oraz konkursy organizowane przez Opolskiego Kuratora Oświaty
      • Wakacje z MATzoo – podejmij letnie wyzwanie i zgarnij dyplom!
      • Projekt Jugendpunkt
      • "Jak nie czytam, jak czytam" – podsumowanie akcji
      • XIV Przegląd Piosenki Leśno-Przyrodniczej za nami!
      • "Jak nie czytam, jak czytam"
      • Wycieczka klas 4–7 do Torunia
      • MAMY CERTYFIKAT „TRZYMAJ FORMĘ!”
      • MATEMATYCZNE SUKCESY
      • Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantami
      • Dzień Dziecka w naszej Szkole – 8.06.2026 r.
    • Kontakt

      • Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok im. św. Jacka
      • 77 46 11 064
      • Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok, ul. Szkolna 1, 47-113 Staniszcze Małe
        Poland
      • Adres elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP: /pspsms/SkrytkaES, adres e-doręczeń: AE:PL-66643-43818-GFIDB-07
  • Galeria zdjęć

    • brak danych