Dnia 02.10.2025r. uczniowie klasy 4 i 6 wraz z wychowawcami oraz Panią Karoliną Rajtor udali się na wycieczkę do Opola. Program obejmował dwie główne atrakcje: zwiedzanie stadionu Odry Opole oraz seans filmowy w kinie Helios Karolinka.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta na stadionie Odry Opole. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska obiekt sportowy, na którym rozgrywane są mecze jednej z najbardziej znanych drużyn piłkarskich regionu. Dzieci mogły wejść na trybuny, obejrzeć murawę, a także zajrzeć do szatni piłkarzy. Dowiedziały się również wielu ciekawostek oraz spotkali zawodników klubu, którzy przygotowywali się na trening. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do kina Helios, gdzie obejrzeli film pt. „Skrzat. Nowy początek”. Film opowiada o Hani, jedenastoletniej dziewczynce, która przeprowadza się do nowego miasta. W nowej szkole trudno jej się odnaleźć i znaleźć przyjaciół. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, gdy traci swój ukochany medalik – rodzinną pamiątkę. Aby go odzyskać, Hania postanawia udowodnić, że skrzaty naprawdę istnieją. W poszukiwaniach pomaga jej Michał, szkolny outsider i młody wynalazca. Razem przeżywają niezwykłą przygodę, która uczy ich odwagi, przyjaźni i wiary w siebie.
Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze. Uczniowie mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę i zobaczyć ciekawe miejsca, ale także spędzić wspólnie czas poza szkołą.
Malwina Koj, Mateusz Pinkawa oraz Karolina Rajtor
