Aktualności

          • Konkurs „Mamy rady na odpady”

          • Z przyjemnością informuję, że Karolina Fijar - uczennica klasy III zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym  pt. „Mamy rady na odpady” w kategorii klas I-IV. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy dowolną techniką, jednak do jej wykonania należało użyć wyłącznie materiałów, które jako bezużyteczne trafiłyby do naszego śmietnika. Organizatorami konkursu byli BiCK w Kolonowskiem oraz Fundacja Geko Gmina Kolonowskie. Karolinie gratulujemy kolejnego sukcesu!

            Agata Feliks

             

          • Wyniki szkolnego konkursu „PORTRET MOJEGO ZWIERZAKA”

          • Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „PORTRET MOJEGO ZWIERZAKA” został rozstrzygnięty! Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły uczniów. Po naradach konkursowe jury wybrało zwycięskie prace. Dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców zostaną wręczone na najbliższym apelu. Zwycięzcą gratulujemy!

            Oto lista zwycięzców:

            I miejsce Karolina Fijar

            II miejsce Anna Gerlich

            III miejsce Zofia Wojtakowska, Halina Bartodziej

            Wyróżnienia: Victoria Janik, Kinga Palus, Stefania Pros, Nikodem Sprancel
             

            Mirela Barton-Kaliciak

             

          • Euroweek – Szkoła Liderów

          • Nauka połączona z zabawą? Takie właśnie są warsztaty Euroweek – Szkoła Liderów. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. 

            W dniach 2.11-6.11. br. grupa 7 uczniów z klasy 8 wraz z opiekunem p. Stefanią Kaliciak, miała okazję uczestniczyć w obozie językowym Euroweek w Międzygórzu. Był to dla nich bardzo intensywny czas. 

            Każdy poranek rozpoczynał się od ćwiczeń – Energizer, który dawał zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień. Następnie młodzież brała udział w interaktywnych warsztatach podczas specjalnych zajęć w grupach razem z uczniami ze szkół z Warszawy, Gliwic, Łodzi oraz Brzegu Dolnego. Zajęcia odbywały się w języku angielskim i były prowadzone przez wolontariuszy z różnych stron świata. Poznali również ciekawostki na temat wielu krajów, brali udział w karaoke i pokazie talentów.  Uczniowie mieli okazję nie tylko sprawdzić i poćwiczyć swoje umiejętności językowe, ale także otworzyć się na problemy współczesnego świata, przezwyciężyć swoje lęki i obawy. 

            Mamy nadzieję, że ten wyjazd zorganizaowany w ramach projektu pn. Edukacja drogą do sukcesu – rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów szkół z gminy Kolonowskie na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

            Malwina Koj

          • Zastępstwa na 7-9 listopada br.

          • W związku z wycieczką kl. 4-6 do Warszawy (w ramach projektu „Poznaj Polskę“) w zakładce Zastępstwa pojawiły się aktualne zastępstwa.

            Uwaga! Uczniowie z klas 4-6, którzy nie biorą udziału w wycieczce (8 uczniów), uczęszczają na lekcję z kl. 5, według jej planu oraz zastępstw.

            Rafał Pocześniok

          • Przedświąteczna integracja

          • Rada Rodziców planuje w dniach 15, 22 i 29.11.2022 r. w godzinach 17:00-19:00 zorganizowanie przedświątecznych warsztatów dla dzieci i ich rodziców. Celem spotkań ma być wspólne tworzenie stroików i ozdób bożonarodzeniowych, a także miłe spędzenie czasu i integracja. Niezbędne materiały zakupione zostaną ze środków Rady Rodziców. Owoce wspólnej pracy sprzedawane byłyby na Kiermaszu Adwentowym w dniu 04.12.2022 r. Dodatkową inicjatywą Rady Rodziców, związaną z planowanym kiermaszem, jest sprzedaż pierników. To wiąże się oczywiście z prośbą do chętnych rodziców o wykonanie wypieków i dostarczenie ich do dnia 01.12. 2022 r. - koniecznie luzem. Pierniki byłyby zapakowane w ozdobne torebki i ujednolicone wagowo. Środki zebrane podczas kiermaszu zasilą fundusz Rady Rodziców.

            Realizacja spotkań i kiermaszu uzależniona jest od zainteresowania ze strony rodziców i dzieci. Uprasza się zatem o zgłaszanie chęci wzięcia udziału w planowanych przedsięwzięciac u wychowawców klas.

            Serdecznie zapraszamy!
            Rafał Pocześniok

          • Podziękowanie za zbiórkę karmy dla zwierząt

          • Klasa IV wraz z wychowawcą składa serdeczne podziękowania uczniom naszej szkoły oraz rodzicom za aktywny udział w zbiórce karmy dla psów i kotów. Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania - zgromadziliśmy spore ilości karmy. Dary przekazaliśmy do Stowarzyszenia „Strzelce zwierzętom”. Otrzymaliśmy piękne podziękowanie!

            Dziękujemy za dobroć Waszych serc i wspaniały przykład jak można pomóc innym!

             

            Mirela Barton-Kaliciak - wychowawca klasy IV

             

          • Prymus Opolszczyzny

          • 24 października w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbyła się tegoroczna gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Opolskiego PRYMUS OPOLSZCZYZNY. Naszą szkolę reprezentowała Hanna Pros  z klasy piątej, która zdobyła laur w kategorii "Wiedza". Znalazła się ona w gronie trzydzieściorga najlepszych, wytypowanych przez wszystkie szkoły województwa. Przy odbiorze nagrody uczennicy towarzyszyli rodzice i wychowawczyni klasy. W trakcie uroczystości odbyły się występy wokalne byłych stypendystów. W krótkich scenkach zaprezentowali się również opolscy aktorzy. Spotkanie miało bardzo uroczysty i oficjalny charakter. Naszej laureatce serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Oby była to zachęta dla innych. Po raz kolejny szlak  przetarty...

            Karolina Rajtor

          • Żywa lekcja biologii

          • Dziś w naszej szkole dla wszystkich uczniów odbyła się żywa lekcja biologii, którą przeprowadzili Państwo Zych wraz z synem Mateuszem, który jest uczniem klasy IV. Były to bardzo ciekawe zajęcia, dzieci z zainteresowaniem słuchały i licznie zadawały pytania. Śmiałkowie mieli okazję dotknąć węża oraz patyczaka. Gościom bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia, za poświęcony czas oraz podzielenie się z uczniami swoją wiedzą i pasją.

            Mirela Barton-Kaliciak

          • Podziękowanie

          • Społeczność PSP Staniszcze Małe-Spórok im.św.Jacka składa serdeczne podziękowania Panu Edwardowi Kunyszowi - Sołtysowi i całej Radzie Sołeckiej Staniszcz Małych za przekazanie 400 złotych na zakup książek. Nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o 13 tytułów nowych pozycji, które już czekają na Czytelników.

            Jutro (27.10.2022) odbędzie się w naszej szkole wydarzenie Przerwa na czytanie. Zachęcam do udziału!

            Agnieszka Jańczak - bibliotekarz 

             

          • Quiz z wiedzy o warzywach i owocach

          • W piątek odbył się quiz z wiedzy o warzywach i owocach, w którym bardzo licznie brali udział uczniowie klas 4-8. Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca były owoce dla całej klasy. Tą jakże pyszną i zdrową nagrodę dla swojej klasy wygrała Olivia Kokott. Owoce ufundowała Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji promującej jedzenie owoców.

            Wyniki:

            I miejsce – Olivia Kokott

            II miejsce – Martyna Ploch

            III miejsce – Amelia Szmolka

            IV miejsce – Dawid Muc

            V miejsce – Filip Zganiacz

            Mirela Barton-Kaliciak

          • Przerwa na czytanie już w czwartek

          • Czytanie może być zabawą i sprawiać przyjemność!

            W najbliższy czwartek (27 października 2022) nasza szkoła po raz pierwszy weźmie udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

            Uczniowie oraz nauczyciele na wszystkich przerwach w czwartek 27 października mogą czytać książki przyniesione z domu lub wypożyczone w szkolnej bibliotece.

             Bądźmy częścią pięknego czytelniczego święta i przyłączmy się do akcji, by pobić nowy rekord!

            Zachęcam do udziału!

            Agnieszka Jańczak

          • Światowy Dzień Warzyw i Owoców

          • Dnia 21.10.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Z tej okazji każda klasa wraz z wychowawcą zorganizowała wspólne zdrowe śniadanie z udziałem warzyw i owoców. Uczniowie zrobili kanapki, sałatki owocowe, owocowe szaszłyki i koktajle. Była to także świetna okazja do rozmów na temat prawidłowego żywienia. Chętni uczniowie klas 4-8 wzięli udział w quizie o tematyce owocowo-warzywnej, a dzieci uczęszczające na świetlicę stworzyły oryginalne prace z udziałem silikonowych podkładek, gdzie tematem przewodnim były warzywa i owoce.

            Mirela Barton-Kaliciak

          • 31 października br. – dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

          • Uprzejmie informuję, że zgodnie z art. 47 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.) oraz §5 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 11 sierpnia 2017 r. (Dz. U. z 2017 r.; poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318, 1093 i 1810) dzień 31 października 2022 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

            Dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki w domu, mogą być zorganizowane zajęcia opiekuńcze. Proszę o ewentualne zgłoszenie dzieci u wychowawcy lub w sekretariacie szkoły do dnia 27.10. br. do godz. 15:00 - tel. 77 4611 064.

            Rafał Pocześniok

          • Szkolenie z pierwszej pomocy

          • Dnia 20.10.2022 r. uczniowie klas 4-8 wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, które połączone było z badaniami nad efektywnością ucisku klatki piersiowej u dzieci powyżej 11 roku życia. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe wiadomości z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, ale także doświadczyć tego jak wyczerpujące jest wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Każdy uczeń został poproszony o prowadzenie uciśnięć klatki piersiowe na specjalnym manekinie do nauki resuscytacji przez 2 minuty.

            Mirela Barton-Kaliciak

          • Jem zdrowo, żyję kolorowo – ogólnopolski konkurs plastyczny

          • Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Warzyw i Owoców zachęcamy uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w I Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Jem zdrowo, żyję kolorowo”.

            Zadaniem uczestników jest wykonanie prac plastycznych pod hasłem: „Jem zdrowo, żyję kolorowo”.

            Głównym założeniem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów na zasady właściwego odżywiania.

            Cele konkursu:

            - Promocja szkół, w tym świetlic szkolnych
            -
            Rozwijanie zdolności plastycznych i ekspresji twórczej
            - Twórcza wymiana doświadczeń plastycznych
            - Zwrócenie uwagi na zasady zdrowego odżywania.

            Warunki uczestnictwa:

            Prace należy wykonać indywidualnie i samodzielnie w formacie A3, techniką dowolną, płaską (bez użycia materiałów sypkich). Prace należy odpowiednio zabezpieczyć. Do każdej pracy należy dołączyć zgodę opiekunów oraz metryczkę wg załączonego regulaminu wzoru.

            Termin oddania prac w szkole: 4.11.2022 r.

            Jem-zdrowo-zyje-kolorowo-regulamin-metryczka-zalaczniki.pdf

            Mirela Barton-Kaliciak - szkolny koordynator konkursu

    • Aktualności

      • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
      • Nie kwiatek, a datek – podsumowanie akcji
      • Pożegnanie z kółkiem teatralnym
      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 (26 czerwca 2026 r.)
      • Czwartek, tj. 25.06.2026 r., w naszej Szkole
      • Środa, tj. 24.06.2026 r., w naszej Szkole
      • Czytanie na polanie
      • Zaproszenie na pożegnanie Uczniów i zakończenie roku szkolnego 2025/2026
      • Nie kwiatek, a datek
      • Gala podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe oraz konkursy organizowane przez Opolskiego Kuratora Oświaty
      • Wakacje z MATzoo – podejmij letnie wyzwanie i zgarnij dyplom!
      • Projekt Jugendpunkt
      • "Jak nie czytam, jak czytam" – podsumowanie akcji
      • XIV Przegląd Piosenki Leśno-Przyrodniczej za nami!
      • "Jak nie czytam, jak czytam"
      • Wycieczka klas 4–7 do Torunia
      • MAMY CERTYFIKAT „TRZYMAJ FORMĘ!”
      • MATEMATYCZNE SUKCESY
      • Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantami
      • Dzień Dziecka w naszej Szkole – 8.06.2026 r.
    • Kontakt

      • Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok im. św. Jacka
      • 77 46 11 064
      • Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok, ul. Szkolna 1, 47-113 Staniszcze Małe
        Poland
      • Adres elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP: /pspsms/SkrytkaES, adres e-doręczeń: AE:PL-66643-43818-GFIDB-07
  • Galeria zdjęć

    • brak danych