Od 27.03. br. (poniedziałek) ulega drobnej zmianie plan lekcji. Szczegóły na naszej stronie internetowej w zakładce Plan lekcji.
Proszę o zapoznanie się!
Rafał Pocześniok
Od 27.03. br. (poniedziałek) ulega drobnej zmianie plan lekcji. Szczegóły na naszej stronie internetowej w zakładce Plan lekcji.
Proszę o zapoznanie się!
Rafał Pocześniok
Jest nim uczeń klasy VIII - Dawid Muc i to właśnie jemu oraz Rodzicom serdecznie gratulujemy! Cieszymy się, że w naszej małej wiejskiej szkole są wybitni uczniowie i uczennice, których osiągnięcia są doceniane w skali kraju.
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od ponad 20 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W tym roku obejmuje pomocą ok. 2000 osób z 40 diecezji Polski.
Dawid to już kolejny stypendysta z naszej szkoły, który znalazł się wśród tych wyróżnionych 2000 osób z całej Polski. Aby znależć się w tej grupie należy pochwalić się bardzo wysoką średnią ocen na półrocze oraz wykazać się działaniami na rzecz lokalnego środowiska.
Podopieczni Fundacji są zachęcani do angażowania się w działania o charakterze wolontariatu. Stypendyści podejmują się pomocy w domach dziecka, domach pomocy społecznej, a także przy parafiach czy we własnym środowisku, np. pomagając kolegom w nauce. Ostatnie działanie Dawid opanował niczym fachowy korepetytor, bo już od dłuższego czasu organizuje koleżeńską pomoc w nauce swoim kolegom i koleżankom.
Radość tym większa, że w klasie VIII mamy też stypendystkę - Martynę Pros, która już drugi rok jest wpierana przez, fundusze z Samorządu Województwa Opolskiego. w ramach programu ,Wspieramy najlepszych 4".
Dawid życzymy poodzenia oraz kolejnych pięknych wyróżnień i sukcesów! Martynie także!
Jolanta Koj - wychowawca
Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o wyjątkowym historycznym sukcesie Oliwiera Maronia - ucznia klasy VIII naszej szkoły, który wygrał etap ponadwojewódzki XXVIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej" .
Nasz wybitny uczeń dostał się do etapu centralnego! Będzie reprezentował województwo opolskie na Zawodach Laureatów oraz Gali Finałowej w Warszawie w dniach 12-14 czerwca 2023 roku.
Oliwier, trzymamy mocno kciuki i życzymy sukcesu w stolicy!
Agnieszka Jańczak - opiekun i nauczyciel historii
Rada Rodziców PSP Staniszcze Małe-Spórok ma zamiar zorganizować w dniu 16.06.2023 roku w godzinach 16:00-20:00 festyn rodzinny dla wszystkich uczniów i rodziców naszej placówki. Impreza ma charakter rekreacyjno-integrujący. Planuje się liczne atrakcje, m.in.: dmuchańce, gry i zabawy, szkolne inscenizacje. Będzie kawa i ciasto oraz kiełbaski z grilla. W ramach festynu można będzie nabyć „cegiełki”, z których dochód zasili fundusz Rady Rodziców.
Jednocześnie prosimy o jakieś przedmioty (gadżety), które mogłyby pełnić rolę ww. „cegiełek”. Mile widziane rzeczy nowe (może to być książka, długopis, maskotka…). Przedmioty te można przynosić do dnia 08.05.2023 r. i składać u wychowawców klas.
Prosimy o obecność i zaangażowanie. Z góry dziękujemy za pomoc. Mamy nadzieję, że ta możliwość spotkania się i wspólnego bycia wywoła w Nas radość.
Rafał Pocześniok
Od 20.03. br. (poniedziałek) ulega zmianie plan lekcji. Zmiana rozkładu zajęć podyktowana jest poniedziałkowymi wyjazdami kl. 1-3 na basen.
Szczegóły na naszej stronie internetowej w zakładce Plan lekcji.
Proszę o wnikliwą analizę!
Rafał Pocześniok
Drodzy uczniowie!
Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskiem serdecznie zapraszają do udziału
w konkursie plastycznym „Wielkanoc 2023”,
TEMATYKA KONKURSU ZWIĄZANA JEST ZE ŚWIĘTAMI WIELKIEJ NOCY.
Prace należy dostarczyć do szkoły 28.03.2023 r.
Oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w Konkursie u wychowawców lub koordynatora.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału
Koordynator: Barbara Macygon
W naszej szkole są prowadzone dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty:
- matematyka - poniedziałek, l. 8
- język polski - wtorek, l. 8
- język angielski - środa, l. 7
Zachęcamy do udziału!
Rafał Pocześniok
Każda klasa próbuje skompletować jeden plecak. Zobaczymy czy się uda... Akcja trwa do 30.03.2023 r.
Jolanta Koj - koordynator
Dbając o zdrowie uczniów szkoła przystąpiła do realizacji Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”. Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
Projekt realizowany będzie w marcu, kwietniu oraz maju podczas lekcji wychowawczych, plastyki, techniki i WF-u.
Szkolny koordynator projektu: Barbara Macygon - pedagog
Jeżeli lubisz rysować i projektować, może chciałbyś w przyszłości zostać rysownikiem, grafikiem, designerem to news dla Ciebie. Pod hasłem Sztuka reklamowania rusza konkurs, do udziału którego wraz z naszym Partnerem Cementownią Odra SA zachęcamy.
Twoim zadaniem będzie zaprojektowanie grafiki na worek cementu, na podstawie którego powstanie unikalna - limitowana edycja opakowań na produkowany w Opolu cement.
Organizator: Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu
Partner: Cementownia Odra SA
Partnerzy medialni: Radio Doxa, Radio Opole, O!POLSKA
UCZESTNICY:
do konkursu zapraszamy dzieci i młodzież w dwóch kategoriach wiekowych:
- I kategoria wiekowa, uczniowie szkół podstawowych
- II kategoria wiekowa, uczniowie szkół ponadpodstawowych
ZADANIE:
- wykonać 1 projekt grafiki opakowania (siatka opakowania z wymiarami w załączeniu) z elementami tekstowymi, graficznymi, które np. podkreślą ważną cechę produktu. Mogą to być: logo, hasło reklamowe, nazwa produktu, cechy szczególnie wyróżnione.
TECHNIKA:
- projekty grafiki opakowania mogą być zrealizowane techniką komputerową lub techniką tradycyjną (farby, ołówek, techniki mieszane, collage, inne). Projekt zrealizowany techniką tradycyjną musi zostać zreprodukowany (zdigitalizowany), zapisany w postaci cyfrowej i w tej formie nadesłany na Konkurs.
Maksymalny wymiar pracy (obszar projektowy): format A3 (297mm x 420mm).
Na załączonej siatce (załącznik nr 3) ze wzorem opakowania naniesione jest logo, którego obecność w projekcie jest konieczna, ale w dowolnej lokalizacji obszaru projektowego. W załączniku poniżej obowiązkowy logotyp.
Źródeł inspiracji należy szukać na wystawie czasowej „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta”.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone, m.in: BONY PODARUNKOWE (w puli nagród jest 1 200 zł) i realizacja zwycięskiego projektu, na podstawie którego powstanie limitowana edycja worków, które zostaną wykorzystane na opakowanie cementu produkowanego w Opolu.
TERMIN nadsyłania prac:
- prace należy nadsyłać drogą elektroniczna do 26.05.2023 do godz. 24:00, na adres promocja@muzeum.opole.pl tytułem: Konkurs plastyczno-graficzny.
Projekt grafiki opakowania należy zgłosić wyłącznie w postaci cyfrowej.
Projekty grafiki opakowania należy zgłosić do oceny jury konkursowego w postaci plików zapisanych w formacie JPG (JPEG) lub PNG, w rozdzielczości 300 dpi, tak aby rozmiar nadesłanych plików nie przekraczał łącznie 20 MB. W przypadku, gdy oryginalne pliki przekraczają 20 MB, dla potrzeb zgłoszenia projekty powinny zostać zmniejszone do łącznej wielkości 20 MB, bez zmniejszenia rozdzielczości pliku (300 dpi).
UWAGA!: oryginalne projekty o większej wadze powinny zostać zachowane przez uczestnika do czasu rozstrzygnięcia konkursu, tak aby osoby nagrodzone mogły przekazać oryginalne pliki do organizatora konkursu, co będzie podstawą do wydania nagrody.
Laureatów konkursu Sztuka reklamowania wyłoni jury powołane przez Organizatora.
Posiedzenie jury konkursowego w terminie do 10.06.2023 r.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone nas stronie i social mediach Organizatora do 12.06.2023 r.
Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 16.06.2023 r. w siedzibie Organizatora.
Masz pytania? Wątpliwości? Odpowiedzi szukaj: promocja@muzeum.opole.pl
Szkolni koordynatorzy konkursu: B.Macygon, A.Jańczak
LOGOTYPY DO WYKORZYSTANIA:


Załączniki
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet społeczność męska niniejszej placówki życzy wszystkim Paniom będącym w związku z PSP Staniszcze Małe-Spórok wielu miłych chwil, uśmiechu, zadowolenia, optymizmu, roztropności i wszelkich niezbędnych środków do osiągnięcia stanu określanego mianem szczęścia.
28 lutego 13 943 uczniów z 16 województw pisało test w Ogólnopolskich Mistrzostwach Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników. W ciągu 90 minut trzeba było odpowiedzieć na 150 pytań dotyczących treści książki "Marcel i czas" (dla klas 1-3) oraz "Skandal w stolicy nudy" (dla klas 4-6). W naszej szkole z zadaniem tym zmierzyły się dwie drużyny. Mistrzami Powiatu Strzeleckiego zostały: Dominika Ploch, Małgosia Zganiacz i Zosia Wojtakowska. Zdobycie przez Laureatki tytułu pozwoliło im na przejście do kolejnego - wojewódzkiego etapu VI Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Czytelników.
Świetnie wypadła także starsza drużyna Czytelników. Martyna Ploch, Hania Pros oraz Filip Zganiacz uzyskali tytuł Wicemistrza Powiatu. Zabrakło im tylko 1 punktu, aby znaleźć się w finale wojewódzkim.
Już 28 marca 2620 uczestników finalistów będzie pisało kolejny test. Wśród nich będą nasze dzielne Czytelniczki: Dominika, Małgosia i Zosia, które zmierzą się z pytaniami do książki "Smopsy" autorstwa Justyny Bednarek.
Serdecznie gratulujemy Naszym Zwycięzcom z obu drużyn! Jesteście WIELCY!!! Trzymamy kciuki 28 marca!
Szkolny koordynator konkursu: Agnieszka Jańczak
Uprzejmie informuję, że w dniach 14-28 marca br. odbędzie się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych PSP Staniszcze Małe-Spórok na rok szkolny 2023/2024.
Szczegółowe informacje na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) naszej Szkoły.
Rafał Pocześniok
Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w III edycji międzyszkolnego konkursu "POETYCKA CHEMIA". Konkurs o zasięgu wojewódzkim objęty jest patronatem Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego.
Przedmiotem konkursu jest napisanie wiersza związanego z szeroko pojętą dziedziną chemii.
(Tekst wiersza powinien być dostarczony w formie wydruku komputerowego na kartce A4 lub w formie elektronicznej, czcionka Times New Roman, rozmiar 12, odstęp 1,5).
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z terenu miasta Opola w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria (uczniowie klas 4-6)
II kategoria (uczniowie klas 7-8)
Formularz_zgloszeniowy_Poetycka_chemia.docx
Prace w szkole przyjmowane są do 14.04.2023r. - u szkolnego koordynatora konkursu.
Mirela Barton-Kaliciak – szkolny koordynator konkursu
Uprzejmie informuję, że w dniach 6-8 marca br. odbędą się zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024. Kartę zgłoszenia dziecka do szkoły wraz z innymi drukami można pobrać poniżej lub w oddziałach przedszkolnych PSP Staniszcze Małe-Spórok.
Dokumenty:
Zapisów można dokonywać w godzinach pracy sekretariatu, tj.:
- 6.03. br. (poniedziałek): 7:00-15:00
- 7.03. br. (wtorek): 8:00-16:00
- 8.03. br. (środa): 7:00-15:00
Natomiast w dniach 14-28 marca 2023 r. odbędzie się rekrutacja dla uczniów klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 zamieszkałych poza obwodem szkoły (niezamieszkałych w Staniszczach Małych lub Spóroku).
Szczegółowe informacje na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) naszej Szkoły.
Rafał Pocześniok
Drodzy uczniowie!
W tym roku Senat RP przyjął uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika, ponieważ obchodzimy rocznicę pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicę jego śmierci.
Instytut Śląski w Opolu w ramach obchodów organizuje dla szkół i placówek oświatowych konkurs plastyczny: „A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne?” – MIKOŁAJ KOPERNIK. Po zakończonym konkursie prace zostaną wystawione
w Instytucie Śląskim w Opolu na przygotowanej specjalnie wystawie. Szczegóły dotyczące terminów i warunków udziału znajdują się w regulaminie i pod linkiem:
https://instytutslaski.pl/nowosci/konkurs-mikolaj-kopernik/
Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej, której temat będzie nawiązywał do postaci Mikołaja Kopernika, jego życia i prowadzonej działalności.
Kryteria oceny:
– oryginalność i pomysłowość,
– estetyka wykonanej pracy,
– zgodność z tematem,
– stopień trudności wykonania
Prace konkursowe należy dostarczyć do 11 kwietnia 2023 r. do szkolnych koordynatorów.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
Koordynatorzy: Barbara Macygon, Agnieszka Jańczak
Ferie zimowe dobiegły już końca, ale uczniowie wciąż pamiętają wyjazd do Opola. Napisała o nim uczennica kl.5:
Sprawozdanie z wycieczki na lodowisko i do Muzeum Śląska Opolskiego
9 lutego odbyła się wycieczka do Opola na lodowisko „Toropol” oraz do Muzeum Śląska Opolskiego.
Wzięli w niej udział chętni uczniowie z klas 4-8 wraz z opiekunami.
W podróż udaliśmy się pociągiem punktualnie o 9:24 ;-). Po zaledwie 30 minutach byliśmy już w Opolu, a po kolejnych kilkunastu na lodowisku.
Wielu z nas było pierwszy raz w tym miejscu, a swoje umiejętności łyżwiarskie doskonalili jedynie na zamarzniętych większych kałużach w miejscu zamieszkania.
Po wypożyczeniu łyżew weszliśmy na taflę…sami :-( Niestety żaden z naszych opiekunów nie chciał nam towarzyszyć. Nawet pan Mateusz-wuefista, który powinien pokazać nam jak się skacze flipy, loopy czy axle ;- ).
Na początku wszyscy jeździli ostrożnie i rozważnie. Potem zrobiło się wesoło, gdyż jazda nabierała tempa i wtedy zaczęły się drobne upadki. Na szczęście nic nikomu poważnego się nie stało. Wszyscy zachowali swoje zęby, wizyta na SOR nie była potrzebna, a te kilka siniaków…..da się przeżyć.
Na sam koniec zabaw na lodzie, grupa 10-ciu dziewczyn utworzyła nawet „wężyk”, chwaląc się tym samym, że umieją już dobrze jeździć ;-D
Po godzinnej „ lodowej” lekcji WF-u, zmęczeni, ale szczęśliwi, udaliśmy się do Muzeum Śląska Opolskiego.
Mieliśmy okazję zobaczyć ekspozycję poświęconą wczesnośredniowiecznemu grodowi na Ostrówku w Opolu, która jest częścią wystawy „Opole - gród, miasto, stolica regionu”.
Wśród eksponatów znajdowały się ówczesne sprzęty i przedmioty codziennego użytku, biżuteria, pozostałości ubrań, skórzanych butów, czy też przedmioty służące do zabawy (kostki do gry, drewniane figurki zwierząt, grzechotki).
Nie zabrakło również akcentu militarnego - rycerskich hełmów czy miecza.
Obok muzeum znajduje się Kamienica Czynszowa, którą także mieliśmy okazję zwiedzić.
Mogliśmy zobaczyć 5 różnych mieszkań, każde urządzone w innym stylu.
Zaczęliśmy od „najstarszego wiekiem” (koniec XIX w.)- znajdującego się na parterze, a skończyliśmy na „najmłodszym”, z lat 70-tych ubiegłego stulecia - na drugim piętrze.
Mieliśmy okazję zobaczyć, jak z biegiem lat, zmieniał się wystrój mieszkań, czym je oświetlano, ogrzewano, gdzie korzystano z „kąpieli” i jakich sprzętów do tego używano, jak wyglądała dawna zastawa stołowa czy też na czym (w późniejszym okresie) słuchano muzyki (gramofon).
Oglądając „najmłodsze” mieszkanie, wielu z nas szeptało, że jego babcia ma jeszcze piec kaflowy czy stary byfej (kredens).
Zwiedzając strych kamienicy mogliśmy zobaczyć ekspozycję związaną z praniem. Dowiedzieliśmy się, że każda gospodyni miała w domu balię, tarkę do prania oraz małą maglownicę, a cały proces prania trwał wiele godzin.
Dopiero w późniejszych czasach, co bogatsza gospodyni mogła posiadać pralkę wirnikową (Franię).
W niejednym gospodarstwie, po dziś dzień, gdzieś w szopie, pod warstwą kurzu można znaleźć ten „cudowny” sprzęt.
Strych kamienicy był ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy.
Bogatsi o nową wiedzę historyczną udaliśmy się na dworzec PKP, z przerwą na wizytę w Żabce, Pizza Hut i McDonald (przed powrotem do domu trzeba się posilić;-D ).
Podróż minęła bardzo szybko, humory dopisywały, a kadra pedagogiczna była już „wyluzowana” (wszyscy uczniowie wrócili cali i zdrowi ;-D ).
Kolejną wycieczkę można zaliczyć do udanych. Kto nie był - niech żałuje ;- )
Martyna Ploch
Ogólnopolski konkurs ekologiczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Udział w konkursie można brać zarówno indywidualnie jak i w grupach.
Zadanie konkursowe: stworzenie i wykonanie autorskiego opracowania w jednej z wybranych kategorii konkursowych:
1) Aktywność sportowa lub taniec promujące ekologię – opracowanie układu ruchowego lub tanecznego o tematyce ekologicznej;
2) Slow fashion – pokaz mody z upcyclingu – zaprojektowanie i wykonanie kolekcji przynajmniej 5 ubiorów, posiadających przynajmniej 3 elementy garderoby wykonane w drodze upcyclingu;
3) Piosenka o ekologii - skomponowanie i wykonanie utworu muzycznego z dowolnego gatunku muzyki;
4) Ekologiczne przedstawienie teatralne – stworzenie i wykonanie przedstawienia teatralnego o tematyce walki z kryzysem ekologicznym.
Organizator przyzna dla każdej Kategorii nagrody pieniężne („Nagrody”) w wysokości:
1) w wysokości 5000 złotych netto za zajęcie I miejsca,
2) w wysokości 3000 złotych netto za zajęcie II miejsca,
3) w wysokości 2000 złotych netto za zajęcie III miejsca.
Nagroda ufundowana jest przez EKO Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. z siedzibą we Wrocławiu.
Prace w szkole przyjmowane są do 08.05.2023r. - u szkolnego koordynatora konkursu. W razie jakichkolwiek problemów z wykonaniem nagrania proszę o zgłoszenie się do Pani Mireli.
Regulamin_Edukacja-ekologiczna-jest-sztuka_1.01.2023.pdf
Formularz-zgloszeniowy-do-Konkursu-Edukacja-ekologiczna-jest-sztuka.pdf
Umowa-przeniesienia-autorskich-praw-majatkowych.pdf
Mirela Barton-Kaliciak - szkolny koorydnator konkursu
OGÓLNOPOLSKI KONKURSLITERACKO-PLASTYCZNY Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Tysiąclecia naszym Patronem.
Hasło XXIII edycji: „POKÓJ W SERCU – POKÓJ NA ŚWIECIE”
REGULAMIN KONKURSU do pobrania w wersji pdf
Konkurs organizuje już po raz XXIII szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie. Są też nowe kategorie konkursowe. Ostatnie 3 edycje były bardzo szczęśliwe dla naszych uczennic, które w nim uczestniczyły. Może ktoś i tym razem spróbuje. Gorąco zapraszamy!
Agnieszka Jańczak i Jolanta Koj
29 stycznia 2023r. w kościele parafialnym w Staniszczach Małych odbył się XXVI Gminny Przegląd Kolęd, przeznaczony dla przedszkolaków i uczniów gminy Kolonowskie. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły chóralne oraz dwa duety - w kategoriach I-IV i V-VIII.
A składy zespołów przedstawiały się następująco:
kategoria I - Anna Gerlich, Nadia Hornyak, Wiktoria Hasikowska, Aneta Janik, Stefania Pros, Natalia Piątkowska, Monika Szmolka, Amelia Kulig, Zofia Wojtakowska, Paulina Zych, Mateusz Osadczuk-Biskupski, Małgorzata Zganiacz, Karolina Fijar, Livia Grabowska, Zofia Piontek, Emilia Mirek, Kinga Palus, Dominika Ploch, Tomasz Kłopotowski
kategoria II - Victoria Bonk, Julia Brabańska, Elena Grobarek, Milena Piegza, Marcel Muc, Tymoteusz Rall, Mateusz Zych, Maja Czupala, Klaudia Wiciok, Victoria Janik, Blanka Brzozowska, Milena Jarzombek, Paulina Grabowska, Monika Gerlich, Martyna Pros, Martyna Ploch.
Składy duetów:
kategoria I - Tymoteusz Rall i Mateusz Zych
kategoria II - Milena Jarzombek i Paulina Grabowska
W sumie naszą szkołę reprezentowało trzydzieścioro pięcioro uczniów. W ich wykonaniu można było usłyszeć mniej znane pastorałki, takie jak: „Dziecina mała”,” Idź, ogłoś to po górach”, „Skrzypi wóz” czy „Pastorałkę prosto z nieba”. Zespołom chóralnym na keyboardzie (w układzie fortepianowym) akompaniowała Martyna Ploch. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Myślę, że było to miłe i udane popołudnie. Można było spotkać się ze znajomymi, wystąpić (wreszcie) przed szerszą publicznością i zaprezentować swoje umiejętności, jak również posłuchać innych, ciekawych wykonań. Przegląd zakończył się wspólnym odśpiewaniem „Cichej nocy”.
Iwona Cierpich
Powered by aSc EduPage