Aktualności

          • Podsumowanie akcji ,,Mój dom w plecaku"

          • Podsumowanie akcji „Mój dom w plecaku” (diecezja.opole.pl)​​​​​​

            Kilka dni temu na diecezjalnej stronie  pojawiło się podsumowanie powyższej akcji, więc czas także na nasze, szkolne podsumowanie.

            W całej wielkopostnej zbiórce Szkolne Koła Caritas skompletowały 105 plecaków wraz z zawartoscią, a nasz szkolny wkład to 8 pełnych plecaków sprzętu, który miał tam się znależć oraz wiele dodatkowych produktów, które zebraliśmy jako zapas.

            Ogromne podziękowania naszym Uczniom i Rodzicom, ofiarodawcom konkretnej pomocy osobom w kryzysie bezdomności, którzy tak chętnie włączyli się w to działanie, a potem pomogli w spakowaniu każdego plecaka.

            Była to nasza mała forma wielkopostnej jałmużny, a dodatkowo pięknie się złożyło, że plecaki dotarły do Centrali Caritas w Opolu w Tygodniu Miłosierdzia ( wcześniej dwa z nich zaniosły dziewczyny na własnych plecach przy okazji wyjazdu na konkurs Żak :)).

            Wielkie DZIĘKUJĘ od obdarowanych za pomoc!

            Jolanta Koj

          • Spotkanie integracyjne klasy IV

          • W piątkowe popołudnie przed majówką uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą spotkali się, aby wspólnie spędzić czas w warunkach nieco innych niż te w jakich mamy okazję widywać się w ciągu tygodnia. Tematem przewodnim naszego spotkania były klocki Lego. Uczniowie wspólnie wymyślali własne budowle, tworzyli skomplikowane konstrukcje. Budowali według określonego wzoru, trenując cierpliwość, koncentrację i współpracę. Czas upłynął nam bardzo miło, nie tylko na budowaniu, ale także na wspólnym śpiewaniu, rozmowach, jedzeniu pizzy i wspólnej grze na boisku szkolnym. Wspólnie spędzony czas bardzo szybko nam minął i żal było rozchodzić się do domów😊

            Mirela Barton-Kaliciak

          • Uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • W poniedziałek 24 kwietnia 2023r. odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przed jego ropoczęciem został wprowadzony sztandar szkoły i zgromadzeni na sali uczniowie wszystkich klas oraz nauczyciele zaśpiewali Hymn Polski. Następnie uczniowie klasy 5 w ciekawy sposób zaprezentowali najważniejsze wiadomości na temat Konstytucji 3 Maja i nie tylko. Występy były przeplatane pieśniami: "Polonez 3 Maja", "Leć orle biały", "Trzeci Maj"  w wykonaniu szkolnego chóru pod opieką pani Iwony Cierpich.  

            Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski - w pierwszych trzech dniach obchodzone są trzy ważne święta: 

            - 1 MAJA ŚWIĘTO PRACY, 

            - 2 MAJA DZIEŃ FLAGI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ,

            - 3 MAJA ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI. 

            Życzymy wszystkim przeżywania w miłej atmosferze chwil patriotycznych związanych ze świętami majowymi. 

            Karolina Rajtor

          • Szkolny festyn rodzinny – prośba o gadżety

          • Rada Rodziców PSP Staniszcze Małe-Spórok prosi o jakieś przedmioty (gadżety), które mogłyby pełnić rolę „cegiełek”. Mile widziane rzeczy nowe (może to być książka, długopis, maskotka…). Przedmioty te można przynosić do dnia 12.05.2023 r. i składać u wychowawców klas.

            Z góry dziękujemy za pomoc!

            Karina Sosnowska,
            Przewodnicząca RR

          • 2, 4 i 5 maja br. – dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

          • Uprzejmie informuję, że zgodnie z art. 47 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.) oraz §5 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 11 sierpnia 2017 r. (Dz. U. z 2017 r.; poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318, 1093 i 1810) dni 2, 4 i 5 maja 2023 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

            Dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki w domu, mogą być zorganizowane zajęcia opiekuńcze. Proszę o ewentualne zgłoszenie dzieci u wychowawcy do dnia 28.04. br. do godz. 14:00.

            Rafał Pocześniok

          • Dzień Ziemi

          • 21 kwietnia 2023 roku w całej Polsce odbyła się akcja sprzątania lasów i okolicznych terenów zielonych. Nasza szkoła również dołączyła do akcji "Sprzątamy Dla Polski" i w trakcie trwania lekcji uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, wyposażeni w worki i rękawice, wyruszyli na sprzątanie naszej okolicy. Uczniowie poważnie potraktowali swoje zadanie i z przejęciem napełniali worki zebranymi śmieciami. To niezwykły wyraz świadectwa współczesnego patriotyzmu i dowód na to, że patriotyzm może również przybierać kolor zielony. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klasy IV - Elena i Mikołaj, odwiedzili każdą klasę i przedstawili najważniejsze informacje związane z tym dniem. W tym dniu odbył się także quiz wiedzy ekologicznej dla klas IV-VIII, który cieszył się dużym zaintersowaniem - w konkursie uczestniczyło prawie 40 uczniów .

            Poniżej wyniki:

            I miejsce Oliwier Maroń

            II miejsce Szymon Muc

            III miejsce Dawid Kulig

             Mirela Barton-Kaliciak

          • Zastępstwa na 25-26.04. br.

          • W związku z wycieczką klas 4-8 do Poznania w zakładce Zastępstwa pojawiły się aktualne zastępstwa.

            Uwaga! Uczniowie, którzy nie biorą udziału w wycieczce uczęszczają na lekcje według poniższego harmonogramu:
            - uczniowie z kl. 8 - według planu lekcji oraz zastępstw klasy 6
            - uczniowie z kl. 5 - według planu lekcji oraz zastępstw klasy 4.

            Rafał Pocześniok

          • Szkolny konkurs z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi!

          • Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia. Z tej okazji ogłaszamy szkolny konkurs dla klas I-III. Od dziś do 22 kwietnia pozostaje 4 dni. Poniżej przedstawiamy 4 hasła - odszyfruj je i do jednego z nich stwórz pracę plastyczną (technika dowolna). Prace przyjmowane są do 12.05.2023r. u Pani Mireli. Szkolny quiz wiedzy ekologicznej dla klas IV-VIII w aplikacji Kahoot w najbliższy piątek na 2h lekcyjnej.

            Mirela Barton-Kaliciak

          • Ogólnopolski konkurs plastyczny „Eko torba – prezent na Dzień Matki i Ojca”

          • Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi zachęcamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie plastycznym związanym z tematem ekologii „Eko torba – prezent na Dzień Matki i Ojca”. Konkurs plastyczny przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII szkół podstawowych.

            Założeniem konkursu jest stworzenie projektu obrazka, który będzie stanowił przód torby ekologicznej na zakupy. Temat pracy to motyw roślinny lub zwierzęcy. Pracę należy wykonać na kartce bloku technicznego lub rysunkowego w formacie A4, w dowolnej technice plastycznej z wyłączeniem prac przestrzennych, używania materiałów sypkich oraz techniką collage.

            W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane miejsca: I, II i III. Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Dodatkowo, zwycięskie projekty umieszczone zostaną na ekologicznych torbach. Torba stanowić będzie część nagrody.

            Prace przyjmowane są u szkolnego koordynatora konkursu do 15 maja.

            Wraz z pracą należy przesłać wypełnioną zgodę rodzica/opiekuna prawnego (zgoda stanowi załącznik do regulaminu konkursu).

            Ogolnopolski_konkurs_plastczny_Eko_torba_na_Dzien_Matki_i_Ojca.pdf

            Koordynator: Mirela Barton-Kaliciak

          • Pierwszoklasiści awansowali do finału wojewódzkiego turnieju piłki nożnej o „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”!

          • W turnieju powiatowym rozgrywanym na stadionie w Strzelcach Opolskich wystąpiły 3 drużyny z naszej szkoły, w trzech kategoriach wiekowych. Zawodnicy z klas 5 i 4 oraz 3 i 2 swoje rozgrywki zakończyli na fazie grupowej. W kategorii klas pierwszych nasi mali piłkarze wygrali przekonująco swoje mecze i mogli się cieszyć z awansu do najlepszych 12 drużyn z województwa opolskiego. Finał zostanie rozegrany w maju na stadionie w Brzegu.

            Wielkie podziękowania dla niezastąpionej Pani Jolanty Koj oraz dla absolwenta naszej szkoły Rafała Świerzego za pomoc w prowadzeniu drużyn w trakcie turnieju.

            Wszystkim zawodnikom gratulujemy występu oraz życzymy powodzenia!

            Mateusz Pinkawa

          • XXII Rajd Rowerowy Ścieżkami Gmin Doliny Małej Panwi

          • Zapraszamy do udziału w XXII Rajdzie Rowerowym Ścieżkami Gmin Doliny Małej Panwi "WIOSNA 2022" organizowanym przez Oddział Zakładowy PTTK "Huta Andrzej" w Zawadzkiem dn. 22.04.2023 r. (sobota)

            Program rajdu:

            godz. 9:00 - wyjazd ze Spóroka (zbiórka koło domu pani S. Kaliciak);

            godz. 9:20 - wyjazd ze Staniszcz Małych (zbiórka koło szkoły);

            do godz. 11:30 przejazd ścieżkami Doliny Małej Panwi: Spórok - Staniszcze Małe - Granica - Krasiejów (okolice JuraParku) - (zielona ścieżka rowerowa) - Szczyrkowiska - źródełko Stoczek - Staniszcze Małe (Zagroda  Edukacyjna „GIPROL”);

            11:30-12:20 – rejestracja drużyn, posiłek turystyczny;

            12:20-12:30 – oficjalne otwarcie rajdu, prezentacja konkursów;

            12:30-13:20 – konkursy: sprawnościowe i inne;

            13:20-13:40 – podsumowanie imprezy, wręczenie nagród;

            ok. godz. 13.45 – zakończenie imprezy, powrót uczestników ze Staniszcz Małych do domu;

            13:45-14:15 - przejazd do Spóroka;

            ok. godz. 14: 15 - powrót uczestników ze Spóroka do domu.

            Koszt uczestnictwa:

            15,00 zł (członkowie PTTK),

            25,00 zł (pozostali uczestnicy).

            Należy posiadać sprawny rower! Zalecane kaski rowerowe. Wskazane zabranie ze sobą nieprzemakalnej peleryny przeciwdeszczowej.

            Zgłoszenia wraz z wpisowym do 17.04.2023 r.

            Opiekun SKKT PTTK
            Agata Feliks

          • I jeszcze jeden sukces!

          • Tym razem to dziewczyny z klasy V - Martyna Ploch i Hanna Pros cieszą się ze swojego sukcesu, a my oczywiście razem z nimi i bijemy im gromkie brawa.

            Dziewczyny zdobyły tytuł Laureata w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej Żak 2023. Ostatni etap konkursu - diecezjalny - miał miejsce jeszcze przed świętami na Wydziale Teologicznym w Opolu, a w Wielki Czwartek zostały ogłoszone jego wyniki. nasze uczennice zdobyły 45 i 46 punktów na 49 możliwych! Martyna i Hania niczym studentki przy rozkładanych stolikach przelewały na papier swoją wiedzę, którą od miesiąca zgłębiałyśmy wspólnie poprzez czytanie fragmentów Biblii i nawet nie potrzebowały przysługujących im 45 minut, bo wyszły jeszcze przed czasem.

            Potem był czas na relaks i spacer po Opolu, a przy okazji także okazja na dostarczenie do Centrali Caritas dwóch plecaków z naszej szkolnej zbiórki w ramach akcji DOM W PLECAKU. Wszystkich skompletowanych plecaków nie zabrałyśmy, bo to trochę zbyt dużo na nasze plecy. Zostaną przekazane w przyszłym tygodniu.

            Więcej informacji pod linkiem:

            Wyniki finału DKWR ŻAK 2023 (diecezja.opole.pl)

            Wielkie gratulacje naszym Laureatkom! I kolejnych laurów życzymy!

            Jolanta Koj - katechetka

          • Ważne terminy

          • Zbliżamy się nieuchronnie do zakończenia drugiego półrocza i roku szkolnego. Jest to ostatni moment, żeby poprawić wyniki w nauce i zachowaniu.

            Zachęcamy do wytężonej pracy!

            Ważne terminy:

            • wielkanocna przerwa świąteczna (06-11.04. br.)
            • wycieczka klas 4-8 do Poznania (25-26.04. br.)
            • wycieczka klas 1-3 w Beskidy (27-28.04. br.)
            • Międzynarodowy Dzień Solidarnosci Ludzi Pracy (01.05. br.)
            • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - dzień wolny nr 2 (02.05. br.)
            • Święto Narodowe 3 Maja (03.05. br.)
            • dzień wolny nr 3-4 (04-05. 05. br.)
            • wpisywanie zagrożeń oceną niedostateczną (do 22.05. br.)
            • Egzamin ósmoklasisty – j. polski (23.05. br.)/dzień wolny nr 5
            • Egzamin ósmoklasisty – matematyka (24.05. br.)/dzień wolny nr 6
            • Egzamin ósmoklasisty – j. angielski (25.05. br.)/dzień wolny nr 7
            • Dzień Dziecka (01.06. br.)
            • wystawianie przewidywanych ocen (do 07.06. br.)
            • Boże Ciało (08.06. br.)
            • Piątek po Bożym Ciele - dzień wolny nr 8 (09.06. br.)
            • Komers klasy 8 (12.06. br.)
            • wystawianie ocen końcoworocznych (do 16.06. br.)
            • Szkolny festyn rodzinny (16.06. br.)
            • Rada Pedagogiczna klasyfikacyjna (19.06. br.)
            • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 (23.06. br.)

            Rafał Pocześniok

          • Kolejne sukcesy naszych uczniów!

          • Jest nam ogromnie miło poinformować, że nasi uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki w konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogik: 

            - finalistą na szczebu ogólnopolskim w kategorii klas 4 SP został Szymon Muc - najlepszy wynik
            w województwie opolskim!

            - laureatem II miejsca  w kategorii klas 8 SP został Dawid Muc - najlepszy wynik w powiecie strzeleckim!

            - laureatką III miejsca w kategorii klas 5 SP została Maja Czupala - najlepszy wynik w powiecie strzeleckim!

            Wyróżnienie w drugim etapie konkursu zdobył Mikołaj Dombrowski - trzeci wynik w województwie opolskim!

            Wszystkim uczestnikom konkursu sedrecznie gratulujemy!

            Konkurs InstaLogik popularyzuje kompetencje matematyczno-informatyczne. Adresowany jest do uczniów klas IV–VIII szkoły podstawowej zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką czy programowaniem. Celem jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi i prostymi zadaniami programistycznymi. 

            Karolina Rajtor

          • KONKURS „WIELKANOC 2023” – rozstrzygnięty!

          • Miło nam poinformować, że wśród zwycięzców konkursu znalazły się dzieci i uczennice naszej szkoły.

             PRZEDSZKOLAKI :

            - Klara Pros - Oddział Przedszkolny przy PSP Staniszcze Małe-Spórok,

            - Julia Bartodziej - Oddział Przedszkolny przy PSP Staniszcze Małe-Spórok

            KLASA I – IV

            -  Halina Bartodziej - PSP Staniszcze Małe-Spórok- klasa 1,

            -  Kinga Musiałowska - PSP Staniszcze Małe-Spórok - klasa 1

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tworzeniu pięknych dzieł.

            Barbara Macygon

          • MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA

          • 28 marca 2023 roku odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników. Wzięły w nim udział nasze dzielne Czytelniczki: Małgosia Zganiacz, Dominika Ploch i Zosia Wojtakowska. Uczennice przeczytały z wielką uważnością lekturę "Smopsy" i odpowiedziały na 110 szczegółowych pytań. Zdobyły 124/130 pkt, dzięki takiemu wynikowi drużynowo zdobyły tytuł MISTRZYŃ WOJEWÓDZTWA!

            Wyniki szczegółowe w linku poniżej:

             https://pbw.katowice.pl/wlc/2022-2023/wlc_test_wojewodzki_2022_2023_wyniki.pdf

            11 maja 2023 roku będą reprezentowały(jako jedyne) województwo opolskie w FINALE OGÓLNOPOLSKIM WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW. Przed nimi przygoda z książką "Tarmosia" Tomasza Samojlika.

            Małgosiu, Dominiko i Zosiu, serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki! Niech czytelnicza moc nadal będzie z Wami!

            Agnieszka Jańczak

          • Finał tuż, tuż...

          • Już jutro, 28 marca, odbędzie się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Województwo opolskie będą reprezentowały uczennice naszej szkoły: Małgosia, Dominika i Zosia. Przed nimi wielkie wyzwanie! Trzymajmy kciuki!!!

            Poniżej podsumowanie przygotowane przez Koordynatora Wojewódzkiego Wielkiej Ligi Czytelników. Jest w nim mowa o naszych Uczniach. Serdecznie dziękujemy Pani Koordynator za współpracę!

             

            Podsumowanie etapu powiatowego Wielkiej Ligi Czytelników

            Jako Koordynator Wojewódzki ogólnopolskiego projektu Wielka Liga Czytelników informujemy, że w tegorocznej edycji udział wzięło: 13 493 uczestników, 687 placówek, 161 powiatów, 16 województw. Z testem powiatowym zmierzyło się aż 2 620 uczestników.

            Laureatami etapu powiatowego zostały te drużyny, które zdobyły określony procent punktów z testu:

            MISTRZ POWIATU: 90%-100% tj. 153-170 punktów

            I WICEMISTRZ POWIATU: 80%-89% tj. 136-152 punktów

            II WICEMISTRZ POWIATU: 70-79% tj. 119-135 punktów

            W województwie opolskim w finale uczestniczyły drużyny z powiatów: strzeleckiego i miasta Opola. Wyniki prezentują się następująco:

            Kat. Klasy I-III

            Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jacka w Staniszczach Małych-Sporoku – Mistrz Powiatu (awans do finału wojewódzkiego)

            Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 i m. Gustawa Morcinka w Opolu – I Wicemistrz Powiatu

            Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK im. Św. Rity w Opolu – II Wicemistrz Powiatu

            Kat. IV-VI

            Publiczna Podstawowa im. Św. Jacka w Staniszczach Małych-Sporoku – I Wicemistrz Powiatu

            Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 i m. Gustawa Morcinka w Opolu – II Wicemistrz Powiatu

            MISTRZOWIE POWIATU ZOSTAJĄ UCZESTNIKAMI VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ JUŻ 28 MARCA BR. – TEST WOJEWÓDZKI ONLINE. Wezmą w nim udział aż 403 drużyny z całej Polski, w tym uczniowie szkoły w Staniszczach Małych – Spóroku. Serdecznie gratulujemy!

             

    • Aktualności

      • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
      • Nie kwiatek, a datek – podsumowanie akcji
      • Pożegnanie z kółkiem teatralnym
      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 (26 czerwca 2026 r.)
      • Czwartek, tj. 25.06.2026 r., w naszej Szkole
      • Środa, tj. 24.06.2026 r., w naszej Szkole
      • Czytanie na polanie
      • Zaproszenie na pożegnanie Uczniów i zakończenie roku szkolnego 2025/2026
      • Nie kwiatek, a datek
      • Gala podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe oraz konkursy organizowane przez Opolskiego Kuratora Oświaty
      • Wakacje z MATzoo – podejmij letnie wyzwanie i zgarnij dyplom!
      • Projekt Jugendpunkt
      • "Jak nie czytam, jak czytam" – podsumowanie akcji
      • XIV Przegląd Piosenki Leśno-Przyrodniczej za nami!
      • "Jak nie czytam, jak czytam"
      • Wycieczka klas 4–7 do Torunia
      • MAMY CERTYFIKAT „TRZYMAJ FORMĘ!”
      • MATEMATYCZNE SUKCESY
      • Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantami
      • Dzień Dziecka w naszej Szkole – 8.06.2026 r.
    • Kontakt

      • Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok im. św. Jacka
      • 77 46 11 064
      • Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok, ul. Szkolna 1, 47-113 Staniszcze Małe
        Poland
      • Adres elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP: /pspsms/SkrytkaES, adres e-doręczeń: AE:PL-66643-43818-GFIDB-07
  • Galeria zdjęć

    • brak danych