Podsumowanie akcji „Mój dom w plecaku” (diecezja.opole.pl)
Kilka dni temu na diecezjalnej stronie pojawiło się podsumowanie powyższej akcji, więc czas także na nasze, szkolne podsumowanie.
W całej wielkopostnej zbiórce Szkolne Koła Caritas skompletowały 105 plecaków wraz z zawartoscią, a nasz szkolny wkład to 8 pełnych plecaków sprzętu, który miał tam się znależć oraz wiele dodatkowych produktów, które zebraliśmy jako zapas.
Ogromne podziękowania naszym Uczniom i Rodzicom, ofiarodawcom konkretnej pomocy osobom w kryzysie bezdomności, którzy tak chętnie włączyli się w to działanie, a potem pomogli w spakowaniu każdego plecaka.
Była to nasza mała forma wielkopostnej jałmużny, a dodatkowo pięknie się złożyło, że plecaki dotarły do Centrali Caritas w Opolu w Tygodniu Miłosierdzia ( wcześniej dwa z nich zaniosły dziewczyny na własnych plecach przy okazji wyjazdu na konkurs Żak :)).
Wielkie DZIĘKUJĘ od obdarowanych za pomoc!
Jolanta Koj