Mały, uroczy, niekoniecznie bezbronny, ale też pożyteczny i dziki bohater konkursu – jeż. Jego sympatyczna sylwetka przywołuje na myśl słodkie stworzenie, niosące na grzbiecie jabłka. Nie zważając na klasyczne wyobrażenia, chcemy przypomnieć, że jeże nie żywią się owocami, a już na pewno nie noszą ich na grzbiecie. To drapieżniki, polujące w nocy.
JEŻ DZIKI ZWIERZ – To hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w którym organizatorzy pragną zwrócić szczególną uwagę na ochronę jeży, które nawet nie wiedzą, że mają swoje święto. W dniu 10 listopada, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża, nasi mali przyjaciele śpią zwinięci w ciasny kłębuszek, w gnieździe z liści i trawy, ukrytym pośród gałęzi.
Sztuka inspiruje, niejako prowokuje nas do spojrzenia na nowo na przeróżne rzeczy, zjawiska. Tegoroczna edycja konkursu plastycznego jest zachętą do niczym niepohamowanej twórczości, lecz także refleksją nad potrzebą ochrony jeży, gdyż na te „kolczaste kulki” czyha wiele, szczególnie cywilizacyjnych, niebezpieczeństw.
TECHNIKA I FORMAT PRAC
Wybrana technika jest dowolna. Na konkurs można nadsyłać, m.in.:
• Prace z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki wykonywane w dowolnych technikach malarskich i rysunkowych, takich jak pastele, tusze, akwarela, tempera, gwasz, olej, batik, collage, techniki własne. Format pozostaje dowolny.
• Prace przestrzenne z zakresu rzeźby i płaskorzeźby, wykonane z gliny, szkła, masy solnej i papierowej. Prace przestrzenne minimalna szerokość i wysokość 20 cm
.• Formy z recyklingu, kolorowych papierów, tkanin, etc.
Regulamin-i-karta-zgloszenia-JEZ-DZIKI-ZWIERZ(1).doc
Prace w szkole przyjmowane są do 10.02.2023r. - u szkolnego koordynatora konkursu.
Mirela Barton-Kaliciak