Od marca do planu tygodniowego w klasie VII i VIII zostały włączone zajęcia z doradztwa zawodowego. Stąd konieczna była drobna korekta planu lekcji w tych klasach. Proszę zapoznać się ze zmianami, które obowiązują od 3.03.2025.
Jolanta Koj
Od marca do planu tygodniowego w klasie VII i VIII zostały włączone zajęcia z doradztwa zawodowego. Stąd konieczna była drobna korekta planu lekcji w tych klasach. Proszę zapoznać się ze zmianami, które obowiązują od 3.03.2025.
Jolanta Koj
Nowa galeria Zabawa karnawałowa klasy IV-VIII została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Zabawa karnawałowa klasy I-III została dodana do albumu fotograficznego
Ogólnopolski Konkurs Szachowy to wyjątkowa szachowa rywalizacja, która odbędzie się 27 marca. Uczniowie będą mieli 60 minut na rozwiązanie 30 zadań szachowych, aby sprawdzić swoje umiejętności i udowodnić, kto zasługuje na tytuł prawdziwego mistrza szachownicy. 🏆♟️
Ważne informacje
Przebieg konkursu
Koszt uczestnictwa
Chętni uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie, powinni zgłosić się do pani Mireli jak najszybciej, by zdążyć z zapisami.
Mirela Barton-Kaliciak
Uprzejmie informuję, że w dniach 26.02-03.03.2025 r. odbędą się zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2025/2026. Kartę zgłoszenia dziecka do szkoły należy pobrać w oddziale przedszkolnym.
Zapisów można dokonywać w godzinach pracy sekretariatu tj.od godz. 7.00-15.00
Natomiast w dniach 4-18 marca 2025 r. odbędzie się rekrutacja dla uczniów klasy pierwszej na rok szkolny 2025/2026 zamieszkałych poza obwodem szkoły (niezamieszkałych w Staniszczach Małych lub Spóroku) zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Kolonowskie Nr Or.0050.10.2025 z dnia 20 stycznia 2025 r.
Więcej informacji pod linkiem:
https://bip.pspsm.kolonowskie.pl/70/115/rekrutacja-do-i-klasy-20252026.htmlhttps://bip.pspsm.kolonowskie.pl/70/115/rekrutacja-do-i-klasy-20252026.html
Jolanta Koj
Tłusty Czwartek to nie tylko pączki! W tym dniu (27.02.25) Rada Rodziców naszej szkoły organizuje bal karnawałowy dla wszystkich uczniów i uczennic. Poprowadzi go wyjątkowy zespół - Skeleton. Bardzo mile widziane będą przebrania, bo wiemy, że macie wiele bogatych pomysłów na takowe. Proponujemy wraz z Samorządem Uczniowskim, by tegoroczne przebrania nawiązywały do bohaterów bajek, filmów i seriali. Ciekawe, kto zostanie królem i królową balu.....
Od godz. 13.15 do 15.05 to czas zabawy dla klas I-III. Po balu jest mozliwość powrotu dzieci do Spóroka autobusem szkolnym.
Od 16.00 do 19.00 jest zaplanowana zabawa dla klas starszych czyli IV-VIII. Wtedy odbiór dzieci przez rodziców już we własnym zakresie.
O poczęstunek zadba niezawodna Rada Rodziców, więc i czas na smaczny posiłek się znajdzie. Zapraszamy! I miłej zabawy życzymy!
Rada Rodziców wraz z dyrekcją
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego uczniowe klas I-III gościli swoje Babcie i Dziadków na uroczystości, która odbyła się 20 lutego o godz. 13.00 w świetlicy wiejskiej w Staniszczach Małych. Chcieli w ten szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
Licznie przybyli goście, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem swoich pań zaprezentowały wiersze oraz piosenki. W pięknej scenografii oraz wyjatkowej atmosferze uczniowie wspaniale wystąpili przed bliskimi. Potem zaprosili Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
To była wyjatkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.
Gorące słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Dziękujemy również cioci Elenki z klasy I, która przygotowała dla wszystkich dzieci słodką niespodziankę.
Wych. klas I-III
DRODZY UCZNIOWIE! 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu w naszej szkole rozpocznie się konkurs "Mistrz słowa", w którym może wziąć udział każdy uczeń z klas 4-8. Czekają na Was łamigłówki językowe. Zapisy (już od jutra, czyli 19 lutego) i szczegółowe informacje u p.Agnieszki Jańczak
Konkurs dla uczniów klas 4-8.
Co zrobić, żeby wziąć udział?
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez uczniów gry planszowej, która będzie utrwalała wiedzę
oraz umiejętności matematyczne prezentowane przez nauczycieli na lekcjach matematyki w klasach od 4
do 8 szkoły podstawowej.
Prace konkursowe:
a) powinny dotyczyć dowolnie wybranych zagadnień matematycznych omawianych na lekcjach
matematyki w klasach 4−8 szkoły podstawowej,
b) powinny być wykonane samodzielnie przez uczniów,
c) mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną.
Prace konkursowe można przynosić do 31 marca.
Karolina Rajtor
26 stycznia 2025 roku w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Staniszczach Wielkich odbył się XXVIII Gminny Przegląd Kolęd. Wydarzenie to, będące już tradycją, miało na celu kultywowanie polskich kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych. Jak co roku, uczniowie mogli zaprezentować się w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-IV i wykonawczych – soliści i zespoły.
W tegorocznym przeglądzie naszą szkołę reprezentowały wyłącznie zespoły (solistów pokonała grypa!), a i to poważnie przetrzebione. Tym bardziej należą im się wielkie brawa!
I tak zespół młodszy w składzie: Klara Pros, Mili Mateja, Natalia Piątkowska i Anna Gerlich wykonał kolędę „A wczora z wieczora”.
Zespół starszy w składzie: Maja Czupala, Julia Brabańska, Milena Piegza, Marcel Muc, Kinga Palus, Emilia Mirek, Livia Grabowska, Tomasz Kłopotowski oraz Małgorzata Zganiacz zaprezentował pastorałkę „Cieszmy się wszyscy”. Piękny śpiew dopełniły dźwięki fletu poprzecznego, na którym zagrała Małgorzata Zganiacz.
Iwona Cierpich
Drodzy Uczniowie! Zaczęcam do wzięcia udziału. Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba będąca uczniem szkoły podstawowej z terenu województwa opolskiego, która w roku wysłania zgłoszenia ma ukończone co najmniej 13 lat. Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania. Długość pracy nie może przekroczyć 35 tys. znaków (bez spacji). Utwór musi zawierać się w jakimkolwiek podgatunku fantastyki. Warto wziąć udział w konkursie, ponieważ poza
nagrodami książkowymi, zwycięzcę czeka publikacja opowiadania na łamach
„O!Fki. Literackiego Kwartalnika Fantastycznego”, a co najważniejsze każdy uczestnik ma szansę sprawdzić swój warsztat pisarski.
O wynikach konkursu poinformujemy uczestników 31 maja bieżącego roku podczas
XV Opolskich Spotkań Fantastycznych
Więcej informacji:
https://literacki.okffenix.pl
Prace można nadsyłać do 16 kwietnia na adres mailowy:
konkurs@okffenix.pl
Agnieszka Jańczak-szkolny koordynator konkursu
Dziś odbył się wyjazd na lodowisko, ale pogoda postanowiła nas zaskoczyć. Początkowo mieliśmy wyjechać po czwartej godzinie lekcyjnej, ale słońce zrobiło swoje i lodowisko zaczęło topnieć szybciej, niż zdążyliśmy się przygotować. Na szczęście, po drugiej godzinie udało nam się zmobilizować, szybko się zebraliśmy i ruszyliśmy na lód. A na lodzie? Słoneczna pogoda sprawiła, że jazda na łyżwach była czystą przyjemnością! Niektórzy stawiali swoje pierwsze kroki, a inni śmigali po lodzie jak prawdziwi zawodowcy. Cały wyjazd? Zdecydowanie udany – śmiechom i emocjom nie było końca!
Mateusz Pinkawa
Malwina Koj
Mirela Barton-Kaliciak
Hasło XXV jubileuszowej edycji: „TO, CO NAJWAŻNIEJSZE…”
DRODZY UCZNIOWIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE.
CELE KONKURSU
1. Ukazanie aktualności programu wychowawczego zawartego w nauczaniu Prymasa Tysiąclecia – Stefana Kardynała Wyszyńskiego tożsamego z kierunkami polityki oświatowej w bieżącym roku szkolnym w zakresie:
• kształtowania postaw społecznych i patriotycznych, odpowiedzialności za region i ojczyznę,
• wspierania dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego oraz rozwijania u uczniów
i wychowanków, jako wartości uniwersalnych, empatii i wrażliwości na potrzeby innych.
2. Inspirowanie dzieci i młodzieży do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego naszego Patrona i dziedzictwa cywilizacyjnego Europy.
3. Podkreślenie szczególnej roli Kościoła i duchowieństwa w walce w komunizmem w 40-lecie męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
4. Zachęcenie uczniów do podejmowania wysiłku intelektualnego, rozwijania swoich talentów
i doskonalenia umiejętności sprawnego i poprawnego posługiwania się językiem polskim.
5. Motywowanie dzieci i młodzieży do wyrażanie własnych przeżyć i refleksji środkami literackimi, plastycznymi oraz multimedialnymi.
KATEGORIE I KRYTERIA OCENY PRAC
1. Konkurs zostanie przeprowadzony w 3 kategoriach:
• literackiej (np. wiersz, opowiadanie, rozprawka, wywiad, list, przemówienie, komiks
oraz scenariusz dla nauczycieli)
• plastycznej (np. rysunek, malarstwo, grafika, kolaż, plakat)
• multimedialnej (wyłącznie film)
2. Kryteria oceny prac:
• zgodność z tematem,
• poprawność merytoryczna,
• poprawność językowa oraz ortograficzna,
• samodzielność wykonania,
• oryginalność i kreatywne ujęcia tematu,
• estetyka wykonania.
3. Format:
• kategoria literacka: praca wykonana na komputerze, czcionka 13, Times New Roman,
interlinia 1,5; wiersz – maks. 2 strony A4, proza – maks. 5 stron A4, scenariusz –
maks. 8 stron A4; wydruk, trzy egzemplarze;
• kategoria plastyczna: format maks. A2, forma płaska, technika dowolna;
• kategoria multimedialna (wyłącznie film): nagranie maks. 5 minutowe w formacie mp3 na nośniku typu pendrivie; prosimy o przesłanie filmu także na adres e-mail: konkurswyszynski2025@o2.pl.
WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Przyjmowane są tylko prace indywidualne i autorskie – także w kategorii multimedialnej (film). Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia, oświadczenie nauczyciela/opiekuna oraz zgodę rodzica/opiekuna (załączniki 1-4) dołączone do Regulaminu oraz dostępne na stronie
Szkoły: https://sp50.lublin.eu/ (DO POBRANIA U SZKOLNYCH KOORDYNATORÓW)
2. Praca powinna być czytelnie opisana na odwrocie:
– imię i nazwisko autora, klasa, wiek
– imię i nazwisko opiekuna/nauczyciela, telefon/e-mail
– adres i telefon (fax) szkoły
i dostarczona lub przesłana na adres organizatora
SZCZEGÓŁY POD LINKIEM
https://sp50.lublin.eu/dla-ucznia/konkursy/konkurs-prymasowski (SKOPIOWAĆ DO PASKA
PRZEGLĄDARKI)
Szkolni koordynatorzy: Barbara Macygon, Agnieszka Jańczak
Zachęcamy uczniów klas II - VIII do udziału w konkursie "Kangur Matematyczny". Koszt udziału jednego ucznia to 16 zł. Zapisy do środy 29.01.2025 r. Szczegółowe informacje o konkursie w poniższym linku.
Karolina Rajtor
Czas szybko leci i jesteśmy już w połowie roku szkolnego 2024/2025. Dziękuję wszystkim nauczycielom za zaangażowanie, wysiłek i troskę o rozwój naszych uczniów oraz pełne pasji zachęcanie uczniów do udziału w konkursach, bo wiele z nich zakończyło się sukcesem. Podobnie i Wam uczniowie dziękuję za chęć rozwijania swoich pasji i nieraz ciężką pracę uczniowską. Gratuluję sukcesów i wytrwałości w drugim półroczu życzę .
Wprawdzie ferie dopiero za dwa tygodnie, ale to niedaleka perspektywa, więc przed Wami dobra motywacja.
Początek drugiego półrocza to także kilka drobnych zmian w planie, które spowodowane są :
- zakończonym cyklem gimnastyki korekcyjnej w ramach projektu w klasach I - III (w II półroczu już ich nie będzie)
- ukończonym cyklem zajęć WDŻ w klasach VI,VII i VIII, a rozpoczęciem ich w klasie IV i V.
Proszę o zapoznanie się z tymi zmianami. Plan będzie obowiązywał od poniedziałku 20.01.2025 r.
Jolanta Koj
Drodzy uczniowie! zachęcamy do udziału w KONKURSIE
ORGANIZATOR: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie.
Regulamin konkursu:
Cele: prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży w dziedzinie plastyki i fotografii; umożliwienie poprzez twórczość artystyczną wyrażania odczuć i refleksji związanych z obserwacją zróżnicowanych cech osobowych oraz stanów emocjonalnych ludzi; kształtowanie postaw prorodzinnych, koleżeńskich i przyjacielskich; popularyzacja wizerunków wybitnych postaci reprezentujących różne dziedziny polskiej kultury.
Kategorie wiekowe i tematyka konkursu plastycznego:
- I kategoria (7-9 lat)
Temat pracy plastycznej: „Portret zbiorowy - Ja i moja rodzina”
- II kategoria (10-13 lat)
Temat pracy plastycznej: „Portret kolegi lub koleżanki, przyjaciela lub przyjaciółki”
- III kategoria (14-15 lat)
Temat pracy plastycznej: „Portret Wielkiego Polaka” (portret wybranej postaci z kręgu polskiej kultury, nauki lub wydarzeń historycznych). Prosimy o podanie imienia i nazwiska portretowanej postaci.
Technika wykonania prac:
- dowolne techniki malarskie i rysunkowe - format prac: A3
Dodatkowe warunki uczestnictwa w konkursach (plastycznym i fotograficznym):
1. Termin: wszystkie prace konkursowe należy dostarczyć najpóźniej do 18 marca 2025 r.
2. Opis pracy konkursowej: na odwrocie, według poniższego wzoru:
- Imię i Nazwisko autora, wiek autora, placówka i jej adres, telefon i/lub adres e-mail,
- Imię i Nazwisko opiekuna artystycznego
- Do pracy należy dołączyć zgodę na wykorzystanie wizerunku oraz publikację danych osobowych (zgoda dostępna u koordynatora szkolnego).
3. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystywania oraz przetwarzania prac na potrzeby konkursu np. w formie wystaw, publikacji i prezentacji medialnych.
4. Zgłoszenie prac na konkurs uważane będzie za akceptację wszystkich warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych, zgodnie z Ustawą o ochronie danych.
5. Ocena prac: jury powołane przez organizatora przyzna trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz wyróżnienia.
6. Podsumowanie konkursu: o terminie rozstrzygnięcia konkursu laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie lub mailowo.
7. Uwagi końcowe:
- uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne;
- koszty podróży nie będą zwracane;
- prace konkursowe przechodzą na własność organizatora i nie będą zwracane;
- nieobecność laureata konkursu podczas uroczystego wręczenia dyplomów i nagród będzie wiązało się z pokryciem przez laureata kosztów przesyłki dyplomu i/lub nagrody na wskazany przez niego adres.
Koordynator szkolny Barbara Macygon
Mateusz z klasy 6 ma niezwykłą pasję – hodowanie pająków. Zdecydował się podzielić tym zainteresowaniem z kolegami i koleżankami, proponując, że poprowadzi lekcję o pajęczakach. Był świetnie przygotowany – przyniósł żywe okazy i opowiadał o swoich pająkach, a cała klasa słuchała z wielkim zainteresowaniem. Zadawano dużo pytań, a Mateusz cierpliwie i z zaangażowaniem odpowiadał na każde z nich. To była lekcja pełna emocji i fascynujących informacji. Cieszymy się, że uczniowie dzielą się swoimi zamiłowaniami. Zachęcamy do opowiadania o swoich pasjach, ponieważ może to pobudzić innych do odkrywania nowych obszarów zainteresowań!
Mirela Barton-Kaliciak
I oto nadszedł koniec cyklu ciekawostek z konkursu „Sprawdź, ile wiesz...”! Ale spokojnie, to jeszcze nie koniec – w tym tygodniu wszystkie ciekawostki od września trafią na gazetkę przed głównym wyjściem, żebyście mogli przypomnieć sobie, co tak naprawdę zapamiętaliście! A jeśli czujecie się gotowi, by sprawdzić, ile naprawdę wiecie, to w ostatnim dniu szkoły przed feriami zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, który sprawdzi Waszą wiedzę z tych wszystkich niesamowitych ciekawostek. Kto się odważy? Chętni proszeni o zgłoszenie swojego udziału Pani Mireli.
Mirela Barton-Kaliciak
Nadszedł czas na podsumowanie i odświeżenie naszych działań. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Szkoły Pełne Talentów 3”, w której nasza szkoła brała udział po raz trzeci. Dzięki Waszemu wsparciu udało się zebrać ponad 2 tysiące telenciaków, które wymieniliśmy na:
Dziękujemy za Waszą pomoc, zaangażowanie oraz chęć wspierania rozwoju naszej szkoły. Wasza aktywność ma ogromne znaczenie!
Mirela Barton-Kaliciak
Powered by aSc EduPage