• Młodzieżowy Laur Kompetencji dla Martyny!

          • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Młodzieżowy Laur Kompetencji za 2023 r. z ramienia Publicznej Szkoły Podstawowej Staniszcze Małe-Spórok otrzymuje Martyna Ploch.

            Martyna jest obecnie uczennicą klasy 6. Od początku nauki osiąga wyłącznie bardzo dobre i celujące wyniki w nauce i zachowaniu.

            W ubiegłym roku zdobyła: tytuł Laureata Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2023, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, zajęła I miejsce, jako jedna z chórzystek w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”.

            Martyna rozwija swoje zainteresowania w dziedzinie muzyki uczęszczając do 5 klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Strzelcach Opolskich, gdzie rozwija swój talent gry na fortepianie. Warto dodać, że w ubiegłym roku szkolnym Martyna zrealizowała jednocześnie program 3 i 4 klasy szkoły muzycznej.

            Ponadto Martyna uczestniczy w zajęciach Szkolnego Koła Teatralnego, w ramach którego bierze udział w przygotowaniu i prezentowaniu okazjonalnych wokalno-teatralnych występów dla społeczności szkolnej, lokalnej (gminnej) i pensjonariuszy domów seniora.

            Martynie, jej Rodzicom i Bliskim z serca gratulujemy i życzymy dalszego pięknego wzrastania i rozwoju!

            Karolina Rajtor
            Rafał Pocześniok

          • Konkurs Plastyczny „WIELKANOC ZE WZOREM OPOLSKIM 2024” rozstrzygnięty

          • Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

            Serdecznie dziękuję za wzięcie udziału w Konkursie Wielkanocnym „WIELKANOC ZE WZOREM OPOLSKIM 2024”. NASI UCZNIOWIE w gronie laureatów – GRATULACJE!

             

            LAUREACI KONKURSU „WIELKANOC ZE WZOREM OPOLSKIM 2024”

            PRZEDSZKOLAKI :

            I. Laura Czupala

            II. Julia Bartodziej

            III. Damian Pytel

            WYRÓŻNIENIE

            • Franciszek Wojtakowski
            • Julia Swierc

             

            KLASA I – III          

            I. Stefania Pros

            II. Natalia Piątkowska

            III. Halina Bartodziej

            WYRÓŻNIENIE

            • Antoni Spyra
            • Milli Mateja

             

            KLASA IV – VIII

            I. Karolina Eichhorn

            II. Karolina Fijar

            III. Victoria Janik

            WYRÓŻNIENIE

            • Kamil Wydra
            • Adam Swoboda
            • Antonina Mrozek
            • Wiktoria Pllek
            • Wojciech Walke
            • Artur Słaboń
            •  Filip Polok

            Nagrody można odebrać od 02.04.2024 r. i w każdy kolejny dzień roboczy do godziny 13:00 u Pani Ramony Błachowicz (Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskiem, ul. Ks. Czerwionki 39, 47-110 Kolonowskie, tel. +48 77 5005661).

            Barbara Macygon

          • Program „Szkoła w Porządku”. Akcja „Ubrania do oddania”

          • Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa, że nasza szkoła dołączyła do programu „Szkoła w Porządku”. Dołącz do naszej kampanii wspierając w ten sposób naszą placówkę i naszych uczniów!

            Wiosna, a wraz z nią wiosenne porządki! Warto więc zajrzeć do szaf z ubraniami i przejrzeć, czy są w nich rzeczy, których już nie używamy. Jeśli tak, to zachęcamy do wzięcia udziału w akcji: ubrania do oddania i wsparcia naszej szkoły. 

            Każdy 1 kg przekazanych ubrań = 1 zł na wsparcie finansowe naszej placówki i naszych uczniów.

            Zbierane w ten sposób fundusze, to także realny wpływ na zmiany ekologiczne i edukację dzieci o obiegu zamkniętym, który jest ważnym elementem dbania o środowisko naturalne.

            Każdy 1 kg przekazanych ubrań to:

            - 1 zł na wsparcie finansowe naszej placówki

            - Oszczędność 6 241 litrów wody

            - Redukcja emisji CO o 13kg.

            Akcja trwa do 31.08.2024. Liczymy na Państwa wsparcie!

            Przyniesione do szkoły rzeczy należy przekazać koordynatorkom programu, które zajmą się spakowaniem i wysłaniem przekazanych przez Państwa rzeczy.

             Szczegóły znajdują się na stronie: https://www.ubraniadooddania.pl/

            Karolina Rajtor
            Mirela Barton-Kaliciak

          • Światowy Dzień Wody. Szkolne konkursy!

          • 22 marca przypada Światowy Dzień Wody – ustanowiony przez ONZ. Woda jest niezbędna w każdym aspekcie życia człowieka. Dostęp do czystej wody jest kluczowy dla poprawy jakości życia milionów ludzi. Chociaż może się nam wydawać, że na świecie jest jej właściwie nieograniczona ilość, to jej zasoby są niewystarczające i kurczą się z roku na rok. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzkości na konieczność dbania i oszczędzania wody.

            Zachęcamy do obejrzenia animacji przygotowanej przez PAH pt. „Oszczędzanie wody to za mało”.

            https://www.youtube.com/watch?v=_yxt_rK0tOc

            Ponadto z tej okazji dla wszystkich uczniów naszej szkoły został przygotowany krótki filmik z 4 doświadczeniami z udziałem wody. Zachęcamy do przeprowadzenia tych doświadczeń w domu i podzielenia się z nami fotorelacją (zdjęcia/filmiki można przynieść na pendrive Pani Mireli😊).

            https://youtu.be/xnA0OMQ8Dp0

            Dodatkowo w najbliższy poniedziałek chętnych uczniów (klasy IV-VII) zapraszam do wzięcia udziału w szkolnym konkursie wiedzy o wodzie. Konkurs przeprowadzony zostanie za pomocą aplikacji Kahoot na 6 godzinie lekcyjnej w klasie przyrodniczej (osoby, które wezmą udział w quizie proszone są wyjątkowo o zabranie ze sobą telefonu komórkowego).

            Dla młodszych (klasy I-III) ogłaszamy szkolny konkurs plastyczny – prace plastyczne w technice dowolnej o tematyce „Woda w moim życiu” należy dostarczyć do 19 kwietnia szkolnemu koordynatorowi. Dla zwycięzców przewidziane są upominki, które zostaną ufundowane przez Radę Rodziców!

            Dziś w naszej szkole dominował niebieski kolor wody!

            Mirela Barton-Kaliciak

          • Ogólnopolski konkurs "EKO - worek sportowy"

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w ogólnopolskim konkursie "EKO - worek sportowy". Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie frontowej strony sportowego worka.

            1. Założeniem konkursu jest stworzenie projektu obrazka, który będzie stanowił przód worka sportowego na zajęcia wychowania fizycznego.

            2. Adresatem konkursu są uczniowie klas I -VIII szkół podstawowych.

            3. Temat pracy to motyw sportowy.

            4. Pracę należy wykonać na kartce bloku technicznego lub rysunkowego w formacie A4!, w dowolnej technice plastycznej z wyłączeniem prac przestrzennych, używania materiałów sypkich oraz techniki collage.

            5. W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane miejsca: I, II i III. Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Dodatkowo, zwycięskie projekty umieszczone zostaną na ekologicznych (wykonanych z materiałów recyklingowych) workach sportowych uszytych przez wychowanków świetlicy szkolnej, placówki będącej organizatorem konkursu. Worek sportowy stanowić będzie część nagrody.

            Prace w szkole należy dostarczyć do dnia 06.05.2024r.

            Ogolnopolski_konkurs_plastyczny_EKO_WOREK_SPORTOWY_-zweryfikowane(4).pdf

            Mirela Barton-Kaliciak - szkolny koordynator konkursu

          • Środa z Reksiem (2)

          • Zapraszamy najmłodszych i zainteresowanych do posłuchania kolejnego słuchowiska z Reksiem. Prezentowaniy  odcinek nosi tytuł „Przedstawienie”. Przypominam, że wszystkie części będą dostępne w zakładce: „O szkole” → „Nasza twórczość”.

            Przedstawienie 2

            Jerzy Kaufmann

          • I Dzień Wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa – 21.03.2024 r.

          • 1 lekcja - wspólne klasowe wiosenne śniadanie oraz film edukacyjny nt. Zespołu Downa

            2 i 3 lekcja - przygotowanie gaików wiosennych oraz marzanny/konkurs matematyczny Kangurek

            4 lekcja - pochód wiosenny nad Małą Panew

            5 i 6 lekcja - mecz piłki nożnej chłopców (klasa 2 na klasę 3 oraz uczniowie klasy IV-VII Spórok vs. Staniszcze Małe); gry planszowe/zajęcia plastyczne/film (do wyboru)

            Odjazd: klasy 1-4 po 5 lekcji, klasy 5-7 po 6 lekcji.

            Świetlica szkolna działa zgodnie z planem do godz. 15:30.

            Rafał Pocześniok

          • Klasa VI w Opolu

          •            Dnia 12.03.2024 roku nasza klasa wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Opola. Był to prezent dla dziewczyn z okazji Dnia Kobiet. Głównym celem tego wyjazdu było kino „Helios”.

                     Rano przyjechaliśmy do szkoły tak jak zwykle, na pierwszą lekcję, a dopiero po niej poszliśmy na stację kolejową. Na pociąg nie musieliśmy długo czekać, a w wagonie rozmawialiśmy na tematy nie związane ze szkołą.

                       Po dotarciu do Opola udaliśmy się spacerkiem do Centrum Handlowego Solaris. Na miejscu zapytaliśmy panią, czy po seansie będziemy mogli pochodzić po sklepach, ale  odpowiedź otrzymaliśmy dopiero po filmie.

                       Przed wejściem na salę kinową kupiliśmy popcorn i napoje. Film nosił tytuł „Emma i czarny jaguar”, a jego reżyserem był Gilles de Maistre.  Zobaczyliśmy historię o dziewczynce, która uratowała jaguara przed kłusownikami. W tym celu, bez wiedzy ojca, wsiadła do samolotu i poleciała do amazońskiej dżungli. Film uczy, żeby nie traktować zwierząt w sposób przedmiotowy i darzyć je szacunkiem.

                   Po seansie powiedziano nam, że możemy przez godzinę pochodzić po centrum handlowym, ale pod warunkiem, że będziemy chodzić w grupach. Moja grupa nie była zainteresowana zakupami, więc tylko wchodziliśmy i wychodziliśmy ze sklepów.

                     Po godzinie spotkaliśmy się przy wyjściu i poszliśmy na dworzec. W trakcie czekania na pociąg i jazdy z powrotem graliśmy na telefonach i rozmawialiśmy ze sobą.

                     Zarówno wycieczka, jak i film bardzo mi się podobały. Mam nadzieję, że będzie takich jeszcze wiele w tym roku szkolnym.

            Adam Swoboda

          • Wyniki WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW

          • W czwartek 18. Uczniów naszej szkoły brało udział w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Wszyscy dzielnie walczyli i rozwiązywali czytelnicze testy.

            Do ścisłego finału Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego awansowali następujący Uczniowie, którzy będą reprezentowali powiat strzelecki i województwo opolskie:

            w kategorii klas 1-3:

            Paweł Ziaja

            Zofia Wojtakowska

            Stefania Pros

            w kategorii klas 4-6:

            Maja Laskawiec

            Hanna Pros

            Serdecznie gratuluję Wszystkim Uczestnikom - Półfinalistom i Finalistom! Jesteście wielcy! Życzę Wam dalszych wspaniałych przygód z książką!

            Szczegóły dotyczące finału wkrótce.

            Agnieszka Jańczak - bibliotekarz

          • Zakręcony tydzień

          • W dniach 18-22 marca w naszej szkole będziemy w „Zakręconym Tygodniu" witać wiosnę. W trakcie jego trwania odbędzie się: „Dzień Kolorowej Skarpetki“ czyli Światowy Dzień Zespołu Downa, „Dzień Wody", „Dzień Kolorów" oraz tradycyjny „Pierwszy Dzień Wiosny".

            Zachęcamy uczniów do włączenia się przez cały tydzień w zakręcone akcje!

            Samorząd Uczniowski

          • Święto Liczby Pi

          • 14 marca obchodzimy Dzień Liczby Pi. Data tego święta nie jest przypadkowa, gdyż trzy pierwsze cyfry liczby Pi to właśnie 3,14. Jest to amerykański zapis daty 14 marca. Liczba Pi nazywana jest czasami stałą Archimedesa, w uznaniu jego zasług. Jej kolejne określenie – Ludolfina – pochodzi od Ludolpha van Ceulena, który przedstawił tę liczbę z dokładnością do 35 miejsc po przecinku.

            Uczniowie klas 4-7 zainteresowani liczbą π spotkali się dziś na kółku matematycznym, aby w miłej atmosferze poznać własności liczby π i osobiście sprawdzić czy stosunek obwodu koła do długości jego średnicy jest niezależny od wielkości koła, wykazać się znajomością słów zaczynających się od literek "Pi", a także rywalizować w konkursie polegającym na napisaniu z pamięci jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Na zakończenie świętowania uczniowie przeszli do matematycznej opowieści o piesku Pi, który przygotwał zbiór ciekawych zadań i łamigłówek tematycznych związanych właśnie z liczbą π.

            Karolina Rajtor

             

          • Indywidualne konsultacje z psychologiem

          • W dn. 15.03. br. od godz. 8:30 do 11:30 w naszej szkole (gabinet logopedy na 2 piętrze) istnieje możliwość indywidualnej konsultacji z psychologiem.

            Zainteresowanych Rodziców prosi się w/w godzinach o kontakt telefoniczny (tel. 77/4611 064) celem umówienia się na konkretną godzinę.

            Rafał Pocześniok

          • Środa z Reksiem

          • Starsze pokolenia pamiętają lata, w których dzieci o godzinie 19:00 zasiadały przed telewizorami, by zobaczyć dziesięciominutową dobranockę (a w niedzielę wieczorynkę, nieco dłuższą).

            W czasach przedtelewizyjnych zasiadano przed odbiornikami radiowymi. Z zaciekawieniem wsłuchiwano się w emitowane wtedy słuchowiska, także dla dzieci. Czekało się na te chwile z niecierpliwością. Radio i telewizja serwowały maluchom proste historyjki z przesłaniem, pełne pogody i raczej nieutrudniające zasypiania.

            Działo się to w czasach, kiedy dzieci nie bombardowano: słodyczami, adidasami, zegarkami o stu funkcjach, grami komputerowymi, imprezami urodzinowymi z wielką Myszka Miki i kanałami rozrywkowymi, w których żyje bogactwo „monsterów” strzelających wszystkim do wszystkich. Aby… nie było nudno, a rodzice mieli czas...

            W nawiązaniu do tych „archaicznych” zwyczajów kółko teatralne przygotowało pięć słuchowisk radiowych o Reksiu – dawnym bohaterze dziecięcych wyobrażeń.

            W każdą kolejną środę można będzie odsłuchać jeden odcinek na szkolnym kanale youtube, a później odnaleźć w zakładce „O szkole” → „Nasza twórczość”.  Serdecznie zachęcamy. I dziękujemy.

            Jerzy Kaufmann
             

            Reksio cz.1, "Kocie przedszkole"

             

          • Półfinał WLC

          • Uwaga, Uczniowie!

            Jutro, czyli w czwartek (14.03.2024), w świetlicy szkolnej odbędzie się półfinał Wielkiej Ligi Czytelników.

            Na lekcji 1. dla klas 4-7,

            na lekcji 2. dla klas 1-3.

            Czas na napisanie testu z pytaniami to 30 minut.

            Trzymamy kciuki! Powodzenia! Niech czytelnicza moc i wiedza będzie z Wami!

            Agnieszka Jańczak

          • Warsztaty zawodowe w CKZIU - Młodzi zawodowcy na start!

          • Dnia 12 marca 2024 roku nasza klasa wraz z klasą 7 z Fosowskiego i Kolonowskiego wybrały się do CKZiU w Strzelcach Opolskich, tak zwanej „metalówy“. Poznaliśmy wiele ciekawych zawodów, np. technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik mechanik, technik elektryk i wiele innych. Mogliśmy upiec babeczki, zrobić swoją wizytówkę, a nawet spróbować boksować. Po edukacyjnych i twórczych zajęciach udaliśmy się do autobusu. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Tę wycieczkę zaliczam do udanych.

            Victoria, kl.8

          • Zbiórka w ramach akcji „Mój dom w plecaku”

          • Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy włączyć się do tej akcji. Chętni mogą przynosić rzeczy na zbiórkę do każdej z klas, gdzie będą kartony na zebrane rzeczy. Potem spróbujemy skompletować i zapełnić plecaki, które po świętach zawieziemy do Opola.

            Samorząd Uczniowski oraz Jolanta Koj 

          • Warsztaty w Strzelcach Opolskich

          • W poniedziałek, 4 marca 2024 roku, uczniowie klas 5-7 z wychowawcami i opiekunami udali się do Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich na zajęcia w ramach „Tygodnia Bezpiecznego Internetu”. Ich tematem było: "Inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie uczniów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystania Internetu".

            Uczniowie oraz nauczyciele zostali podzieleni na dwie grupy. Następnie uczestniczyli w warsztatach z psychologiem, dzięki którym uczniowie mogli pogłębić wiedzę na temat właściwego zachowania w sieci, unikania hejtu, pogłębiania i nawiązywania właściwych relacji.

            Był też czas na zwiedzanie pięknej biblioteki, chwilę z książką,  relaks w sali sensorycznej oraz trening zapachowy.

            Wychowawcy klas.5-7

    • Kontakt

      • Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok im. św. Jacka
      • 77 46 11 064
      • Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok, ul. Szkolna 1, 47-113 Staniszcze Małe Poland
      • Adres elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP: /pspsms/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych