Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok im. św. Jacka

 

Nawigacja

Oddziały (klasy)

 • Informacja dla rodziców dzieci przedszkolnych
  02.02.2016

  Szanowni Państwo!

  Decyzją organu prowadzącego Oddział Przedszkolny PSP Staniszcze Małe-Spórok

  na czas ferii zimowych, tj. do 12.02.2016 r., będzie czynny w ustalonych regulaminem godzinach

   

  Jednoczesnie informuję, że na podstawie pkt 4 Procedury bezpiecznego przyrowadzania i odbierania dzieci z dnia 01.09.2010 roku, dziecka chorego lub podejrzanego o chorobę nie należy przyprowadzać do przedszkola. Nauczyciel ma prawo nie przyjąć dziecka.

   

  dyr. Karina Wacławczyk

 • Spotkanie literackie "W świąteczno-zimowym nastroju"

   26 stycznia w PSP Staniszcze Małe-Spórok w Staniszczach Małych miało miejsce uroczyste literackie spotkanie "W świąteczno-zimowym nastroju". Z zaproszenia skorzystali Rodzice i Goście:Pan Józef Kotyś,Pan Edward Kunysz,Pani Barbara Ziaja. Pani Bibliotekarka -B.Ziaja zachęciła zebranych uczestników (w ramach realizacji projektu "Książki naszych marzeń") do odwiedzania biblioteki, przedstawiła też korzyści płynące z czytania i obcowania z przyjacielem-książką.Uczniowie klas IV,V i VI zaprezentowali przepiękne Jasełka, które niosły ze sobą głębokie treści.Dodatkowo występ został wzbogacony o piosenki, kolędy, wiersze o tematyce świąteczno-zimowej.

  Był to wieczór pełen dobrych wzruszeń i pozytywnych, ciepłych, serdecznych myśli.

 • Zabawa karnawałowa
  29.01.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawa karnawałowa.

 • Zabawa karnawałowa
  29.01.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawa karnawałowa.

 • Aktualizacja danych
  28.01.2016 Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Zabawa karnawałowa

  Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski zapraszają na Bal Karnawałowy, który odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia 2016 roku w PSP Staniszcze Małe-Spórok w godz.:

  -16.00-20.00-klasy I-VI.

  Przejazd uczniów ze Spóroka zapewniają Rodzice.

  Stroje karnawałowe, przebrania mile widziane! Zabawę prowadzą DJSzulc i DJPuzik

  Serdecznie zapraszamy!!!!

 • Msza św. w intencji śp. ks. Ksawerego Bałki
  15.01.2016

  W poniedzialek 18.01.2016r. o godz.8.00 w kościele parafialnym w Staniszczach Małych zostanie odprawiona msza św. w intencji ks. Ksawerego Bałki..

  dyr. Karina Wacławczyk

 • ,,W świąteczno - zimowym nastroju"
  12.01.2016

  Serdecznie zapraszamy Rodziców do udziału w spotkaniu literackim pt ,, W świąteczno - zimowym nastroju", które odbędzie się we wtorek 26 stycznia 2016 roku, o godz. 16.00 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Staniszczach Małych.

  Korzystając z Państwa obecności w szkole, po spotkaniu, zapraszamy na dni otwarte szkoły i wywiadówkę (przeniesione z dnia 28 stycznia 2016r.).

  dyr. Karina Wacławczyk

 • Świąteczne życzenia
  Drodzy Otopowicze i Przyjaciele,
   
  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam mnóstwo białego puchu za oknem, ptasiego mleczka na stołach i radosnych treli przy kolędach, wielkiej pogody ducha i rodzinnej, ciepłej atmosfery.

  Dziękujemy Wam, że byliście z nami, wspieraliście nas w naszych działaniach i aktywnie w nich uczestniczyliście. Mamy nadzieję, że przyszły rok będzie równie owocny co odchodzący już 2015!

  Do zobaczenia w Nowym Roku 2016 :)
  Zespół
  Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków

  Serdecznie dziękujemy za miłe życzenia i gorąco pozdrawiamy.

  Karina Wacławczyk - dyrektor szkoły

 • "Spotkanie przy choince"

  „Spotkania przy choince”

  Przed nami ostatnie dni oczekiwania na wspaniałe święta, jakimi niewątpliwie są Święta Bożego Narodzenia. Aby wprowadzić atmosferę świąt, klasa I wspólnie
  z wychowawcą panią Stefanią Kaliciak oraz pedagogiem panią Barbarą Macygon zaprosiła rodziców oraz Panią Dyrektor Karinę Wacławczyk  do „Spotkania przy choince”, które odbyło się 15 grudnia 2015 roku. Podczas spotkania uczestnicy poznali „Legendę o Choince”, wykonali wspaniałe papierowe ozdoby na świąteczne drzewko. Nie zapomniano o kolędach, które są ważnym elementem świąt, a na koniec spotkania na uczestników czekał słodki poczęstunek, który został przygotowany  przez rodziców.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w przedświątecznym spotkaniu oraz za przepyszne ciasta i ciasteczka.

  Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
  Każdy dom i każdego z nas,
  Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
  Niosą wszystkim betlejemski blask...

 • Odwiedziny lekarza w przedszkolu
  10.12.2015

  10 grudnia 2015 r. przedszkolaki gościły pana doktora Michała Plocha (tatę naszej wychowanki) który w interesujący i przystępny sposób podsumował realizowane w przedszkolu zagadnienia związane ze zdrowiem. Dzieci poznawały istotne zasady zdrowego stylu życia. Miały okazję przyjrzeć się pracy lekarza i oswoić lęk przed zabiegami medycznymi.

  Serdecznie dziękujemy Panu Doktorowi za pouczające spotkanie oraz za otrzymane niespodzianki.

  Przedszkolaki i nauczyciele oddziału przedszkolnego

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Odwiedziny lekarza w przedszkolu

 • Odwiedziny pani Basi z Biblioteki Publicznej w Staniszczach Małych
  10.12.2015

  8 grudnia 2015 r. przedszkolaki gościły panią Barbarę Ziaję z Biblioteki w Staniszczach Małych. Z zainteresowaniem wysłuchały przeczytanych bajek, uczestniczyły w zajęciach literackich i wykonały pracę plastyczną, nawiązującą do tematyki przedstawionych utworów.

  Serdecznie dziękujemy Pani Basi za wspaniałe spotkanie.

  Przedszkolaki i nauczyciele oddziału przedszkolnego

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Odwiedziny pani Basi z Biblioteki Publicznej w Staniszczach Małych

 • Święty Mikołaj
  09.12.2015

  7 grudnia przybył do oddziału przedszkolnego i szkoły szczególny gość - Święty Mikołaj, który przyniósł dzieciom słodkie upominki. Dzieci takze podarowały Mikołajkowi wierszyki, piosenki, laurki.Po wizycie, dzieci posłuchały opowiadania o perypetiach Św. Mikołaja oraz wyraziły chęć włączenia się do ogólnopolskiej akcji ,,I ty możesz zostać świętym Mikołajem".

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święty Mikołaj.

 • Święty Mikołaj, cz. II (przedszkole)
 • Kiermasz adwentowy

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kiermasz adwentowy.

 • Kiermasz bożonarodzeniowy
  07.12.2015

  Serdecznie podziękowania Przedszkolakom, Uczniom, Nauczycielom, Radzie Rodziców i wszystkim Rodzicom oraz Zarządowi Koła Mniejszości Niemieckiej w Staniszczach Małych za aktywny udział w przygotowaniach do kiermaszu adwentowego. Gratuluję pomysłowości, talentu plastycznego i kulinarnego a dzieciom zdolności tanecznych, wokalnych i aktorskich. Dzięki waszemu zaangażowaniu mogliśmy radośnie przeżyć adwentową sobotę, spotkać się w miłym gronie przyjaciół i w świątecznej atmosferze przygotować się do najbardziej rodzinnych świąt.Dziękuję.

  dyr. Karina Wacławczyk

 • Święto Pluszowego Misia

  ŚWIĘTO  PLUSZOWEGO MISIA W  PSP STANISZCZE  MAŁE -SPÓROK  IM. ŚW. JACKA

        24 listopada obchodziliśmy  w  naszej szkole  Święto Pluszowego Misia. Zorganizowały je  i przygotowały, w ramach projektu "Książki naszych marzeń",  panie   Barbara Macygon i Agnieszka  Jańczak.

        Najpierw zostały  przedstawione  przez  właścicieli - dzieci imiona i historie wszystkich  przytulanek.  Uczniowie klas I-III z  uwagą  wysłuchali  bajkę  terapeutyczną  " Miś  Małgorzatki" .Potem  opowiedzieli jej treść . Następnie w twórczy sposób ozdabiali  postacie głównych bohaterów bajki.

        Natomiast uczniowie klas IV-  VI czytali trzy rozdziały  "Kubusia Puchatka" A.A.Milne. Wykonali  też  do poznanych fragmentów  książki wspaniałe komiksy, które zdobią  tablicę na szkolnym korytarzu.

        Po  pracy  uczniowie przedstawili swoje prace i dowiedzieli się o historii misia, który od ponad stu lat towarzyszy  dzieciom  na całym świecie, dodaje im otuch , pociesza i łagodzi lęk przed samotnością. Czekała  na nich  miodowa niespodzianka  " Słodkie małe co nieco".

        Ten dzień był pełen wrażeń . Bardzo mi sie podobał.

  opracował  Marcin  Płaczek

 • Dni otwarte szkoły.
  26.11.2015

  Dzisiaj 26.11.2015r. zapraszamy rodziców na dni otwarte szkoły w godzinach od 17.00 do 18.30.

  W związku z nieobecnością pani Alicji Badura zostaje odwołane dzisiaj spotkanie rodziców uczniów klasy III. Przepraszamy.

  dyr. Karina Wacławczyk

 • Wizyta przedszkolaków w bibliotece
  25.11.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta przedszkolaków w bibliotece.

 • Przedszkole - zajęcia pt. W krainie bajek i baśni....
  25.11.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przedszkole - zajęcia pt. Kraina Bajek i Baśni.

strona: