Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok im. św. Jacka

 

Nawigacja

Oddziały (klasy)

 • Podręczniki do religii

  Szanowni Rodzice!

  W zestawie podręczników podanym na stronie naszej szkoły zaszła pomyłka dotycząca podręczników do religii dla klasy II, III i IV, obowiązujących w nowym roku szkolnym, za którą  bardzo przepraszam.

  Aktualne podręczniki do tych klas to :

  Klasa II - Materiały dydaktyczne pt.: „Poznajemy naszego Boga”. Nr WK/1-3/2014/2/B z dnia 7.05.2014 r. Autor: red. ks. Marcin Wilczek, dr Edyta Bem, s. M. Leonia Pyrek AM. Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole.

  Klasa III -  Materiały dydaktyczne pt.: „Przyjmujemy Pana Jezusa”. Nr WK/1-3/2015/3/C z dnia 28.04.2015 r. Autor: red. ks. Marcin Wilczek, dr Edyta Bem, s. M. Leonia Pyrek AM. Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole.

  Klasa IV  - Materiały dydaktyczne pt.: „Zapowiedź zbawienia”. Nr WK/4-6/2014/4/A z dnia 7.05.2014 r. Autor: red. ks. Marcin Wilczek, Maria Baron, ks. Zygfryd Waskin. Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole  (uczniowie już posiadają  te podręczniki ! )

   Będzie także możliwość zakupienia ich na początku roku szkolnego.

                                                                                                                                                                 Jolanta Koj

   

 • ZAPROSZENIE

 • Tydzień Dobrych Uczynków

  Uczniowie z kl.4 Publicznej Szkoły Podstawowej Staniszcze Małe-Spórok wzięli udział w akcji "Tydzień Dobrych Uczynków".Magda Springer, Ola Kosytorz, Ania Macioł, Wiktoria Kaczmarczyk, Adrian Kotyś wspólnie zebrali karmę dla zwierząt ze schroniska w Opolu(1 uczynek grupowy).Indywidualnie spełnili 19 dobrych uczynków. Dzięki temu, nazwy miejscowości (Staniszcze Małe i Spórok), w których mieszkają uczniowie, zostały naniesione na MAPĘ POSKI DOBRYCH UCZYNKÓW.GRATULUJEMY!

  Fragment listu od organizatora Akcji:

  "W marcu zwracaliśmy się do Was z prośbą o włączenie się Waszych szkół do akcji „Tydzień Dobrych Uczynków”. Między innymi dzięki Waszemu zaangażowaniu akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem i spłynęło do nas ponad 30 tysięcy relacji z Dobrych Uczynków, a nasza Mapa „Polska Dobrych Uczynków” zapełniła się Serduchami zaangażowanych miejscowości. Dziś przesyłamy Wam link do Mapy Dobrych Uczynków w formacie PDF, na której znalazły się Metropolie Produkcji Dobra w naszym kraju by pokazać jak wiele Dobra możemy wytworzyć działając razem.

   

  Po raz pierwszy Mapę na wielkim banerze zaprezentowaliśmy w dn. 12.06 w Pabianicach, które ze względu na dużą liczbę zgłoszeń zostały Stolicą Polski Dobrych Uczynków. Do urzędów miast i gmin, które włączyły się w nasze działania przesłaliśmy Świadectwa nadania tytułu Metropolii Produkcji Dobra. Dzięki ludziom, którzy w dniach 23-29.03.2015 r. zrobili coś dobrego dla innych na naszej Mapie znalazło się 370 Metropolii Produkcji Dobra. Czy Wasza miejscowość jest wśród nich? Sprawdźcie!

   

  „Tydzień Dobrych Uczynków” jest częścią Projektu „Polska Fabryką Dobra”. Jednym z głównych zadań tego przedsięwzięcia jest integracja gmin w całej Polsce, by przy niewielkim wkładzie każdej z nich stworzyć największą w naszym kraju kampanię promującą wolontariat wśród dzieci i młodzieży, która swym zasięgiem obejmie nawet najmniejsze szkoły w Polsce. 

   

   

   

   

  Link do pobrania Mapy „Polska Dobrych Uczynków” w formacie PDF: http://polskafabrykadobra.fam.org.pl/mapa-polska-dobrych-uczynkow/

   

       

   

  Więcej informacji na : www.fam.org.pl , www.polskafabrykadobra.fam.org.pl oraz FB Fabryki.  

  wychowawca kl.4-A.Jańczak       

 • Nasz Przyjaciel z Afryki

  Nasz Przyjaciel z Afryki-Sangono Crepin, którego objęliśmy Adopcją Serca także ukończył rok szkolny. Dzięki wsparciu finansowemu, jakie otrzymał od społeczności PSP Staniszcze Małe-Spórok, może kontynuować naukę w dalekim Kamerunie. Jest z tego powodu bardzo szczęliwy i serdecznie dziękuje za pomoc!

  System szkolnictwa w Kamerunie odzwierciedla system francuski.
  Nauka zaczyna się w przedszkolu (Ecole Maternelle) i trwa do 3 lat.
  Potem szkoła podstawowa (Ecole Primaire), która trwa 6 lat w klasach: SIL, CP, CE1, CE2, CM1 i CM2.
  Szkoła średnia - jest tu połączona z polskim gimnazjum.
  Liceum (Lycee) i Collège : 7 lat w klasach od szóstej do pierwszej plus klasa maturalna (Terminale)
  Licea techniczne - od pierwszej do maturalnej.
  Szkoły zawodowe - od 2 lat wzwyż.

  Udanych, dobrych wakacji!!!!

  Agnieszka Jańczak

 • PODRĘCZNIKI

  Szanowni Rodzice!

   

  Zachęcamy do zapoznania się z zestawem podręczników na rok szkolny 2015/2016 - do pobrania w zakładce O szkole.

  Jednocześnie przypominamy, iż podręczniki i materiały ćwiczeniowe dla klas I, II i IV (z wyjątkiem języka niemieckiego i religii) są bezpłatne, a ich zamówienia dokonuje szkoła.

  D. Drzymała-Grzesik

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  Harmonogram uroczystości zakończenia roku szkolnego (piątek, 26.06.2015 r.):

   

  - godz. 8.00 - Msza św. w kościele w Staniszczach Małych (wyjazd autobusu ze Spóroka: godz. 7.55),

  - po Mszy - uroczystość zakończenia roku szkolnego w szkole,

  - spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach,

  - odjazd autobusu do Spóroka: godz. 11.15

   

  Dorota Drzymała-Grzesik

   

   

  Gimbus - dowóz i odwóz w dn. 26.06.2015 r. (piątek)

  .

  DOWÓZ:

  7:40     Fosowskie (szkoła)

  7:45     Staniszcze Wielkie (kościół)

  7:55     Spórok (przystanek)

  8:00     Staniszcze Małe (kościół)

    Staniszcze Wielkie

    Fosowskie

  8:15     Kolonowskie (kościół)

  9:00     Staniszcze Wielkie (kościół)

  9:05     Fosowskie (szkoła)

   

  ODWÓZ:

  10:30   Fosowskie (szkoła)

  10:35   Staniszcze Wielkie

  10:40   Staniszcze Małe

   

  11:15   Staniszcze Małe (szkoła)

  11:20   Staniszcze Wielkie

  11:25   Spórok (przystanek)

   

  11:45   Kolonowskie (gimnazjum)

  11:50   Fosowskie

    Staniszcze Wielkie

  Staniszcze Małe

  Spórok

   

  POZOSTAŁE KURSY W TYM DNIU ZOSTAJĄ ODWOŁANE

 • W dniu 25.06.2015 r. zajęcia dodatkowe nie odbędą się.
  W związku z tym:
  klasy: I, II i III kończą zajęcia o godz. 12.20,
  klasy: IV, V i VI - o godz. 13.15.
  ŚWIETLICA SZKOLNA JEST CZYNNA ZGODNIE Z PLANEM.

  Dorota Drzymała-Grzesik

 • Aktualizacja danych
  24.06.2015 Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • ZIELONE KINO
  23.06.2015

  24 czerwca uczniowie klas III-VI wyjeżdżają do kinoteatru w Zawadzkiem na seans filmowy w ramach akcji Zielone kino.

  Wyjazd - o godz. 8.30 (pociągiem); powrót - o godz. 11.30.

  Po powrocie z wycieczki uczestniczą w lekcji piątej (do godz. 12.20), po czym mogą udać się do domu.

 • DRODZY RODZICE UCZNIÓW KLASY VI!

  Informujemy, iż - w związku z nieobecnością jednego z nauczycieli - w dn. 23.06 uczniowie klasy szóstej kończą zajęcia po lekcji 6. (tj. o godz. 13.10).

  Dorota Drzymała-Grzesik

 • Na chwałę Naszego Patrona !
  18.06.2015

     W czwartek 18 czerwca nasi chłopcy –piłkarze uczestniczyli w VIII Międzydiecezjalnym Turnieju Piłkarskim     o Puchar Św. Jacka w Strzelcach Opolskich. Udział nasz był możliwy dzięki zaproszeniu Pana Adama Kały – katechety          ze Strzelec, który od lat wraz z uczniami oraz nauczycielami Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego,podejmuje się organizacji tego wielkiego dzieła. Dziękujemy za to serdecznie i życzymy wsparcia naszego patrona Panie Adamie!

  Dopisały humory, pogoda, no i przydały się piłkarskie umiejętności naszych chłopaków, szlifowane na treningach z panem Arturem.  Czuliśmy się też ogromną presję jako uczniowie szkoły im. Św. Jacka, aby nasza gra w piłkę nożną, była godna takiego Patrona.

  Z turnieju przywieźliśmy ogromny bagaż  pozytywnych wrażeń, piłkarskie różańce, kolejne piłkarskie doświadczenia oraz  wspaniały puchar za zdobycie drugiego miejsca w kategorii szkół podstawowych, który z pewnością pomógł nam wywalczyć nasz wielki  szkolny  Patron  - Święty Jacek. Ulegliśmy jedynie drużynie z Truskolasów, w której niesamowicie sprawnie grała pewna dziewczyna -  krewna  Kuby  Błaszczykowskiego …  Uszanowanie!

  Aha,  jeszcze Olivier Mróz zdobył tytuł Króla Strzelców, a nasi koledzy z Krasiejowa zdobyli  IV  miejsce  w tym  turnieju – Gratulacje!

  Gdyby ktoś chciał bliżej zapoznać się z dobrą atmosferą tego wydarzenia, zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej szkolnej galerii lub kliknąć nastepujacy link https://goo.gl/photos/ihkgo6gSpdE5dX4Q6

  Święty Jacku nasz Patronie, dziękujemy za opiekę  i  prosimy , wspieraj nadal nasze wszystkie dobre poczynania!

      

       Jolanta Koj

 • Informacja MEN
  19.06.2015

 • Wspomnienia z wycieczki do Zawoi

  Wycieczka do Zawoi

   

  W dniach od 20 do 22 maja 2015 roku odbyła się górska wycieczka uczniów PSP Staniszcze Małe-Spórok i SP Krasiejów.

  Jadąc do Zawoi odwiedziliśmy Park Czarnego Daniela. Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji przyrodniczej dotyczącej hodowli jeleniowatych, poznaliśmy też cechy charakterystyczne dla tego gatunku. Mogliśmy nakarmić daniele mieszanką zbóż. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy zakwaterowani w pensjonacie „Jodełka”, gdzie zjedliśmy pyszny obiad i ciastoJ.Następnie razem z przewodnikiem wyruszyliśmy niebieskim szlakiem na szczyt Mosornego Gronia-punkt widokowy pasma Babiej Góry. Na szczycie (1038 m n.p.m.) przeżyliśmy chwile grozy, ponieważ zastała nas burza i ulewa, a niektórzy nawet widzieli w krzakach niedźwiedzia i bardzo się go wystraszyliJ. Zmoknięci i głodni wróciliśmy na pyszną kolację. Wieczorem obejrzeliśmy humorystyczny występ regionalny gawędziarzy zawojskich. Poznaliśmy legendę o Janosiku i powstaniu Babiej Góry. Dowiedzieliśmy się ciekawostek dotyczących elementów stroju góralskiego: bukowych portkach z parzenicami, pasie, ciupadze, kierpcach, kapeluszu i białej koszuli. Kilku odważnych uczestników wycieczki zdawało egzamin skakania przez ciupagę, nauczyło się tańca zbójnickiego oraz wcieliło w postać harnasia.

  W pokojach długo jeszcze, bo do 3 w nocy, rozmawialiśmy, m.in. J o tym spotkaniu.

  Następnego dnia uczestniczyliśmy w zajęciach artystycznych. Malowaliśmy obrazki na szkle, a także wykonywaliśmy z siana zwierzęta i ozdoby. Po obiedzie pojechaliśmy na basen do Suchej Beskidzkiej. Byliśmy bardzo zadowoleni, że pogoda nie sprzyjała wyjściu w góry, bo uwielbiamy się kąpać. Jedna uczestniczka nauczyła się nawet pływać.To dlatego najmilej z wycieczki w góry wspomina wyjazd do Parku Wodnego;-).

  Po tak przyjemnym spędzeniu wolnego czasu i zrobieniu zakupów (tzn. zaopatrzeniu się w gigantyczne ilości paczek chipsów i coli) na długi, majowy wieczór oraz nocJ, zjedliśmy na kolację przepyszne zawojskie zapiekanki. Były też dokładki J. Wieczorem odbyło się karaoke.Wszyscy uczestnicy wycieczki śpiewali takie hity jak, np.”Jesteś szalona”, „Ona tańczy dla mnie”, itp.Chłopcy z 6 kl.PSP Staniszcze Małe zrobili furorę po brawurowym wykonaniu pierwszej piosenki. Stali się gwiazdami wieczoru, a fanki ustawiały się w kolejce po autografyJ.

  Podczas ciszy nocnej rozmowy w pokojach powoli wyciszały się, ale najbardziej wytrzymali uczniowie 3 i 4 klasy „czuwali” do 02.30!!!

  Ostatniego dnia pobytu w Zawoi obejrzeliśmy wystawę pięknych, prostych i pomysowych zabawek z drewna. Pani Przewodnik, posługując się gwarą góralską, zachęciła nas do wyprawy górską ścieżką edukacyjną „Śladami Wawrzyńca Szkolnika”. Zapoznaliśmy się z historią turystyki na terenie Beskidu Żywieckiego oraz z ciekawostkami przyrodniczymi i architektonicznymi tego terenu. Zwiedziliśmy skansen budownictwa babiogórskiego.Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie naszych przodków pod Babią Górą.Następnie udaliśmy się do Ośrodka Edukacyjnego Babiogórskiego Parku Narodowego, który od 1976 roku jest rezerwatem biosfery Unesco. Podczas zajęć w tym Ośrodku zobaczyliśmy eksponaty dotyczące flory i fauny, a także folkloru i ekologii.

  W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w karczmie „Rzym”, w której Pan Twardowski spotkał się z Mefistofelesem. Zwiedziliśmy również Zespół Zamkowo-Parkowy z renesansowym zamkiem zwanym „Małym Wawelem”. Spacerowaliśmy też po alejkach parkowych utrzymanych w stylu angielskim.

  Około godziny 18 wyruszyliśmy w kierunku Staniszcz Małych, Spóroka, Krasiejowa i Krzyżowej Doliny.Żal nam było odjeżdżać i zostawiać te piękne górskie okolice...Wycieczka była wspaniała!!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

  Uczestnicy

 • ZAPROSZENIE
 • "Co zagraża dzieciom na wsi?"
  10.06.2015

  Zachęcamy do zapoznana się z apelem KRUS na temat zagrożeń związanych z pracą w gospodarstwie: co_zagraza_dzieciom_na_wsi-artykul.pdf

 • UZUPEŁNIAJĄCA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI
  03.06.2015

  INFORMACJA

  Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
  w szkołach podstawowych na rok szkolny 2015/2016

  Od 3 czerwca 2015 r. będzie przeprowadzana rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli/oddziałów, które dysponują jeszcze wolnymi miejscami.

  Są to następujące placówki:

  1. PP Staniszcze Wielkie – 3 miejsca
  2. Oddział przedszkolny w PSP Staniszcze Wielkie-Kolonowskie 3 – 8 miejsc

  ​Zasady przeprowadzania rekrutacji uzupełniającej nawiązują do zasad obowiązujących w rekrutacji podstawowej.

  Harmonogram rekrutacji uzupełniającej przedstawia się następująco:

  TERMIN

  ETAP REKRUTACJI / CZYNNOŚCI RODZICA

   

  03.06 – 12.06.2015 r.

   

   

  Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola  w roku szkolnym 2015/2016 wraz z obowiązującą dokumentacją.

   

   

  19.06.2015 r.

   

   

  Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych
  i niezakwalifikowanych.

   

   

  do  26.06.2015 r.

   

   

  Pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka w przedszkolu,
  do którego dziecko zostało zakwalifikowane.

   

   

  30.06.2015 r.

   

   

  Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

   

   

  od 30.06.2015 r.

   

  Procedura odwoławcza.

   

  Dokładne informacje o rekrutacji uzupełniającej wraz z wymaganymi dokumentami można znaleźć na stronach placówek oświatowych oraz w przedszkolach/oddziałach od dnia rozpoczęcia rekrutacji.

   

  PP Staniszcze Wielkie:

  http://bip.ppsw.kolonowskie.pl/20/58/rekrutacja-uzupelniajaca.html

  Oddział przedszkolny w PSP Staniszcze Wielkie-Kolonowskie 3:

  http://bip.pspsw.kolonowskie.pl/26/55/rekrutacja-uzupelniajaca-do-oddzialu-przedszkolnego-przy-psp-staniszcze-wielkie-kolonowskie-3-na-rok-szkolny-20152016.html

 • RAJD ROWEROWY