• Nie kwiatek, a datek – podsumowanie akcji

          • W ramach akcji „Nie kwiatek, a datek” zebraliśmy 1.052 zł.

            Za zrozumienie i hojność w imieniu Marcinka Świtlińskiego i całego Grona Pedagogicznego bardzo dziękujemy!!!

            Rafał Pocześniok

          • Przyłapani na czytaniu

          • Widok czytających uczniów zawsze raduje, zwłaszcza, kiedy zostają oni "przyłapani" na tej czynności. Czwartoklasiści z PSP Staniszcze Małe- Spórok im.św.Jacka zupełnie spontanicznie znaleźli miejsce i czas na chwilę relaksu z książką wypożyczoną z biblioteki szkolnej na czas wakacji.  Wzorem ubiegłego roku akcja "Książka na wakacje" cieszy się z olbrzymim zainteresowaniem.

            Dziękuję wszystkim Uczniom za częste odwiedziny w bibliotece szkolnej, rozwijanie pasji czytelniczej i udział w różnego typu działaniach bibliotecznych.

            Pięknych wakacji z książką! Do zobaczenia w szkolnej bibliotece!

            Agnieszka Jańczak - bibliotekarz szkolny

          • Kolejny Przegląd Piosenki Leśno-Przyrodniczej za nami!

          • Już po raz XI uczniowie ośmiu szkół podstawowych z rejonu Nadleśnictwa Zawadzkie spotkali się na Przeglądzie Piosenki Leśno-Przyrodniczej w Leśnictwie Dębie. Przegląd ma charakter konkursu, a główne cele to zainteresowanie tematyką leśną poprzez odpowiedni repertuar, kształtowanie postaw w duchu poszanowania przyrody, poszerzanie wiedzy ekologicznej oraz integracja dzieci i młodzieży. Można powiedzieć, że cele zostały osiągnięte - wysłuchaliśmy kilkunastu piosenek (niektórych z dawnych lat) wykonanych w trzech kategoriach wiekowych, przy których wszyscy wspaniale się bawili. A wyniki naszej szkoły przedstawiają się następująco:

            - w kategorii pierwszej chór młodszy zdobył III miejsce

            - w kategorii trzeciej chór starszy zdobył I miejsce i Złotą Wilgę

            - również w kategorii trzeciej duet w składzie Milena Jarzombek i Paulina Grabowska zdobył miejsce II oraz specjalne wyróżnienie

            Wszystkim wykonawcom serdecznie gratuluję!

            Iwona Cierpich

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 (23 czerwca br.)

          • Odjazd:
            Spórok - 7:55
            Spórok Baniok - 7:58
            Staniszcze Małe kościół - 8:03

            Godz. 7:50 - uroczyste przejście z pocztem sztandarowym do kościoła (uczniowie ze Staniszcz Małych), Msza św. (ok. godz. 8:00) w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego w Staniszczach Małych, a następnie  przejście z pocztem sztandarowym do szkoły

            Godz. 9:00 - wręczenie nagród i świadectw absolwentom, uczniom wyróżnionym z klas 4-7 /pozostali uczniowie odbierają świadectwa w klasach/ i uczniom klas 1-3 (sala gimnastyczna).

            Odjazd:
            Staniszcze Małe szkoła - 10:40
            Staniszcze Małe szkoła - 11:25

            Świetlica w tym dniu pracuje zgodnie z planem. Po godz. 11:25 odbiór dzieci ze Spóroka we własnym zakresie. Za utrudnienia przepraszamy!

            Rafał Pocześniok

          • Dzień z Wychowawcą (czwartek, tj. 22 czerwca br.)

          • 22 czerwca br. każda z klas spędzi ze swoim Wychowawcą czas do 4 godziny lekcyjnej włącznie, następnie wszyscy udajemy się do Sali przy OSP, gdzie o godz. 11:00 odbędzie się uroczyste pożegnanie klasy 8.

            W programie:
            - wprowadzenie pocztu sztandarowego i uroczyste przekazanie go następcom
            - klasa szósta żegna klasę ósmą
            - występ absolwentów – podziękowanie.

            Po zakończonych uroczystościach wracamy wspólnie do szkoły. Świetlica działa w tym dniu bez zmian.

            Dobrego dnia!
            Rafał Pocześniok

          • Wyniki konkursu pn. "DRUGIE ŻYCIE RZECZY"

          • Konkurs pn. „DRUGIE ŻYCIE RZECZY”  zorganizowany przez Związek Międzygminny „Czysty Region” polegał na wykonaniu sztuki użytkowej – przedmiotu codziennego użytku i był adresowany do dzieci szkół podstawowych z terenu gmin należących do Związku. Uczniowie naszej szkoły Filip Zganiacz i Jan Sowa zdobyli w tym konkursie wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy!  

            Mirela Barton-Kaliciak

          • Nie kwiatek, a datek

          • W porozumieniu z Radą Rodziców chcielibyśmy w tym roku wznowić akcję „Nie kwiatek, a datek”. Ponieważ inicjatywa ta nie była jakiś czas przeprowadzana, chciałbym przypomnieć jej zasady.

            Zwyczajowo, na zakończenie roku szkolnego uczniowie przynosili wybranym nauczycielom kwiaty. W ramach akcji zamiast kwiatów wrzuca się do puszki drobny datek. Zabrane pieniądze przeznacza się na szczytny cel. Akcja jest oczywiście dobrowolna.

            W tym roku chcielibyśmy przeznaczyć ewentualnie zebrane pieniądze na dofinansowanie rehabilitacji małego Marcinka Świtlińskiego z Księżego Lasu. Chłopak urodził się jako wcześniak z wieloma dysfunkcjami, m.in. z porażeniem mózgowym. Koszty jego rehabilitacji są znaczne i rodzice Marcinka proszą o wsparcie leczenia.

            Zwracamy się więc z prośbą do wszystkich chętnych  o zrozumienie i włączenie się do tej akcji. Niech ten gest będzie szczytnym podsumowaniem roku szkolnego. Wyraźmy tym swoją dobroć serc i empatię.

            Rafał Pocześniok

          • Program Edukacyjny „Trzymaj formę” zrealizowany!

          • Dbając o zdrowie uczniów szkoła realizowała Program Edukacyjny „Trzymaj formę!”. Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę!" współorganizowany był przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Celem programu "Trzymaj formę!" była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Projekt realizowany był w miesiącu marcu, kwietniu oraz maju podczas lekcji wychowawczych, plastyki, techniki i WF-u.

            Uczniowie po zrealizowanych działaniach potrafią:

            • objaśnić zasady zdrowego żywienia,
            • przestrzegać w praktyce zasad zdrowego żywienia,
            • uwzględniać w codziennym jadłospisie posiłki zawierające warzywa i owoce,
            • wykonać drugie śniadanie z zachowaniem zasad zdrowego odżywiania,
            • dokonać samooceny własnego sposobu odżywiania,
            • rozróżniać produkty „zdrowe i niezdrowe”,
            • ułożyć harmonogram spożywania posiłków w ciągu doby,
            • określić jakie znaczenie dla ich zdrowia ma regularne spożywanie posiłków,
            • uczniowie znają również prawa konsumenta.

            Za udział w Projekcie szkoła otrzymała Certyfikat.

            Szkolny koordynator projektu: Barbara Macygon - pedagog

          • Martyna na podium

          • Uczennica klasy VIII PSP Staniszcze Małe-Spórok Martyna Pros zajęła III miejsce w konkursie literackim i plastycznym pt. „500. ROCZNICA URODZIN KSIĘCIA JERZEGO II PIASTA”.

            Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu zorganizowało konkurs literacki i plastyczny, którego celem było dążenie do pogłębiania wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat życia i działalności księcia brzeskiego Jerzego II – z okazji przypadającej w tym roku pięćsetnej rocznicy jego urodzin.

            Martyna wykorzystała swój niebywały talent i stworzyła komiks o Piaście Jerzym II. Zauroczyła nim komisję konkursową i zajęła III miejsce. 16 czerwca podczas Gali na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu nasza Uczennica otrzymała nagrodę.

            ​​​​​​​

            Martynko, serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu! Z dumą i wielką radością obserwujemy Twój rozwój w zakresie sztuki tworzenia komiksów. Życzymy dalszych sukcesów!

            W konkursie brały udział uczennice naszej szkoły: Hania, Zosia i Stefcia, które także zostały zaproszone na zamkową galę.

            Agnieszka Jańczak, Barbara Macygon

          • I miejsce Zosi w konkursie plastyczno-graficznym

          • 16 czerwca o godzinie 12.00 w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu odbyła się uroczystość rozdania nagród konkursu plastyczno-graficznego "Sztuka reklamowania". Zadaniem uczestników było zaprojektowanie grafiki na worek cementu. Do konkursu zgłoszono 148 prac. W kategorii szkół podstawowych ZOSIA WOJTAKOWSKA - nasza uczennica - zajęła I miejsce! Praca Zosi oraz innych uczestników konkursu w linku poniżej.

            https://muzeum.opole.pl/wyniki-konkursu-plastyczno-graficznego-sztuka-reklamowania/

            Po ogłoszeniu wyników i przyznaniu nagród czekała kolejna niespodzianka: oprowadzanie kuratorskie, czyli wyjątkowa forma zwiedzenia wystawy "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta" z ekspertem - osobą odpowiedzialną za przygotowanie ekspozycji. Prezes Cementowni w Opolu zaproponował także naszej Laureatce indywidualne zwiedzanie Cementowni, która jako jedyna zachowała się z 9 istniejących wcześniej zakładów produkujacych cement. Czekamy teraz pierwsze worki cementu z nadrukiem zaproponowanym przez Zosię i laureatkę I miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych. Zwycięskie prace zostaną wykorzystane do stworzenia limitowanej edycji worków na opakowanie cementu produkowanego w Opolu.

            Brawo, Zosiu! Jesteś WIELKA!

            Barbara Macygon, Agnieszka Jańczak

          • Warszawa - historyczne zawody Laureata z naszej szkoły

          • Wyjątkowy historyczny sukces Oliwiera Maronia - ucznia klasy VIII naszej szkoły, który wygrał etap ponadwojewódzki XXVIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej", sprawił, że nasz wybitny uczeń został zaproszony wraz z nauczycielem historii - Agnieszką Jańczak do Warszawy.

            W dniach 12 – 14 czerwca 2023 r. w Warszawie odbyły się Zawody Laureatów - Gala Finałowa XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Muzeum Wojska Polskiego, Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Edukacyjnych „DELTA”.

            Po przyjeździe do stolicy udaliśmy się do Muzeum Wojska Polskiego. Następnie, po rejestracji, miało miejsce powitanie uczestników i opiekunów przez organizatorów konkursu. Autokarami zostaliśmy przewiezieni do Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Muzeum Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Uczniowie wzięli udział w konkurencjach:

            I Historia oręża polskiego w sztuce

            II Geografia militarna

            Po zmaganiach konkursowych zostaliśmy przewiezieni i zakwaterowani w Hotelu Holiday Park oraz w Hotelu Ibis Stare Miasto.

            Następnego dnia pojechaliśmy do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Tam zostały rozegrane kolejne konkurencje, tzn.:

            III Broń i barwa

            IV Eksponat muzealny, zabytki i obiekty historyczne

            Po napisaniu i zwiedzeniu wystawy zostaliśmy dowiezieni do hotelu na pyszny obiad, po którym czekała nas niespodzianka - udział w przedpremierowym pokazie filmu "Siła naszych marzeń". Następnie powrót do hotelu na kolację i nocleg.

            W środę 12 czerwca w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim odbyła się uroczysta gala finałowa, na której zostały ogłoszone wyniki oraz wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Galę poprzedziło jeszcze jedno ważne i podniosłe wydarzenie - złożenie kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza przez każdego uczestnika konkursu oraz przybyłe władze.

            W Zamku Królewskim czekała nas wyjątkowa uczta muzyczna - koncert w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. 

            Oliwier zajął 42 miejsce na 9 tysięcy uczestników. Wszyscy uczniowie uhonorowani zostali medalami oraz dyplomami pamiątkowymi od Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari. Wszyscy uczestnicy otrzymali również nagrody rzeczowe (słuchawki bezprzewodowe Xiaomi, powerbanki i książki) ufundowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Fundację BGK.

            Konkurs Historyczny zrealizowany został dzięki dotacji finansowej Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego.

            Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Ucznia naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy sukcesu Oliwierowi - Laureatowi Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i życzymy rozwijania pasji na kolejnym etapie edukacji!

            Agnieszka Jańczak - opiekun i nauczyciel historii

          • Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

          • Konkurs Kangur Matemamatyczny odbył się 16 marca. W tegorocznej edycji konkursu brało udział 24 uczniów klas IV-VIII naszej szkoły. W konkursie Kangur Matematyczny można zdobyć następujące tytuły: laureat, wynik bardzo dobry, wyróżnienie. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 3 wyróżnienia:

            - Szymon Muc w kategorii Maluch (klasy III-IV)

            - Martyna Ploch w kategorii Beniamin (klasy V i VI)

            - Jan Sowa w kategorii Beniamin (klasy V i VI)

            Niewiele punktów, aby otrzymać wyróżnienie zabrakło Julii Brabańskiej, Hani Pros i Olivii Kokott.

            Gratulacje dla MATEMATYCZNYCH GENIUSZY :)

            Karolina Rajtor

          • Rozstrzygnięcie „Szkolnego Turnieju Szachowego”

          • Wczoraj ogłosiliśmy długo wyczekiwane wyniki „Szkolnego Turnieju Szachowego”. W turnieju brało udział 33 uczestników klas I-VIII. W szczególności bardzo cieszą wyniki uczniów klas I-IV, którzy uczestniczyli w regularnych zajęciach kółka szachowego i byli bardzo trudnymi przeciwnikami dla uczniów z starszych klas. Cieszymy się, że uczniowie poważnie podeszli do turnieju. Każdy rozegrał 32 partie, co wymagało dużej samodyscypliny, zaangażowania i wielkiej pasji do gry w szachy, aby wytrwać do końca. Tym sposobem mamy „wyłowionych” uczniów, którzy gotowi są, aby spróbować swoich sił w turniejach poza szkołą. Poniżej przedstawiamy wyniki turnieju:

            I miejsce Dawid Muc – klasa VIII
            II miejsce Dominika Ploch, Tomasz Kłopotowski – klasa III
            III miejsce Paweł Ziaja – klasa II

            Wyróżnienie: Florian Kozioł – klasa III; Jakub Polok – klasa III; Szymon Muc – klasa IV

            Mirela Barton-Kaliciak

          • Zakończyliśmy kolejną edycję programu "Umiem pływać"

          • Od 20 marca do 5 czerwca - 42 uczniów z klas I-III uczestniczyło w zajęciach sportowych z nauki pływania zorganizowanych i przeprowadzonych przez Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu.

            W czasie 20 godzin zajęć na pływalni "Wodna Nuta" w Opolu uczniowie pod kierunkiem 4 instruktorów poznawali tajniki umiejętności pływackich. Opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdów pełniły panie: Stefania Kaliciak, Jolanta Koj i Agata Feliks.

            Zajęcia dały dzieciom możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zapobiegania wadom postawy, zachęciły także do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów, dostarczyły im wiele niezapomnianych przeżyć.

            Projekt był finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie. Realizacją zajęło się Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu.

            Agata Feliks

             

          • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu o tematyce ekologicznej

          •  Z okazji Światowego Dnia Ziemi ogłosiliśmy konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3.

            Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

            I miejsce Zofia Wojtakowska
            II miejsce Stefania Pros
            III miejsce Natalia Piątkowska

             

            Wyróżnienia: Halina Bartodziej, Wiktoria Hasikowska, Bartosz Nicze, Livia Grabowska, Paulina Gerlich

            Wręczenie dyplomów i upominków nastąpi na apelu przed zakończeniem roku szkolnego. Wtedy też zostaną wręczone nagrody z szkolnego quizu ekologicznego i przedstawimy długo wyczekiwane wyniki „Szkolnego Turnieju Szachowego”.

            Mirela Barton-Kaliciak

             

    • Kontakt

      • Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok im. św. Jacka
      • 77 46 11 064
      • Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok, ul. Szkolna 1, 47-113 Staniszcze Małe Poland
      • Adres elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP: /pspsms/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych