Aktualności

          • Jasełka szkolne 2020

          •  

            Wszyscy jesteśmy świadkami i uczestnikami nietypowego czasu przedświątecznego, a za kilka dni przeżywać będziemy także inaczej niż zwykle Boże Narodzenie. Wiele rzeczy z konieczności odbywać się musi inaczej niż zazwyczaj. Inaczej wyglądają też tegoroczne jasełka szkolne. Przedstawienie to czekało prawie dwa lata. Najpierw moja nieobecność, a teraz wirus pokrzyżowały plany realizacji. Nie daliśmy jednak za wygraną. Teraz albo nigdy! Za zgodą Pana dyrektora i z pomocą techniki wykonaliśmy zadanie. Uczestniczyło w przedsięwzięciu piecioro aktorów - z konieczności (jeszcze raz przepraszam pozostałych, którzy nie mogli wziąć udzikału w realizacji). Byli to: Wiktoria Brzozowska, Paulina Grabowska, Milena Jarzombek, Martyna Pros i Dawid Kulig. Serdecznie im dziękuję za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu. A oto efekt naszych wspólnych działań:

            https://youtu.be/-Jrw-lsuPQI

            Jerzy Kaufmann

             

          • Realizacja NPRC

          • Uczniowie klasy czwartej od grudnia br., jako pierwsi z naszej szkoły,  realizowali projekt dotyczący Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zapoznawali się z treścią wybranych książek z listy 275. nowości zakupionych do szkolnej biblioteki. Po indywidualnym wyborze przygotowali piękne, kolorowe zakładki do wybranego tytułu. Zakładki będą  czekały na Czytelników w szkolnej bibliotece w poszczególnych książkach,  zachęcały do czytania i pomagały czerpać czystą przyjemność z chwili spędzonej z książką. Zdjęcia niektórych zakładek poniżej.
            Dziękuję serdecznie Czwartoklasistom za zaangażowanie i wspólną zabawę!

            Agnieszka Jańczak - wychowawca kl. 4

          • Dobra wiadomość

          • Miło nam poinformować społeczność szkolną, że nasze uczennice - Hanna Pros i Martyna Pros, otrzymały wyróżnienia w XXVII Regionalnym Konkursie Literackim "Ze Śląskiem na ty", który odbył się tradycyjnie w Łubnianach. Gratulujemy, dziękujemy i życzymy dalszych prób literackich i sukcesów. 

            Agnieszka Jańczak i Jerzy Kaufmann

          • „Zaproś mnie na swoją lekcję” – warsztaty ekologiczne online z zaproszonym gościem

          • Klasa VI i VII wzięły udział w eko-warsztatach online na platformie Teams. Zajęcia prowadziła pani Kornelia Cypryjańska-Perucka z Centrum Edukacyjnego Ekolandia. Pani Kornelia jest niewątpliwie specjalistą w tematach EKO. Prowadzi zajęcia z wielką pasją i w przystępny sposób dla dzieci. Na warsztatach poruszyła takie tematy jak:

            - Segregacja odpadów i pomysły na ich ograniczenie
            - "Piątka za segregację", czym jest recykling, upcycling, jak prawidłowo segregować odpady,
            -  PSZOK. Czym jest i co przyjmuje?

            Takie warsztaty były niewątpliwie ciekawe dla dzieci pod względem edukacyjnym. Było to również nowe doświadczenie - możliwość uczestniczenia w zajęciach online prowadzonych przez osobę spoza szkoły.

            Mirela Barton-Kaliciak

          • Ogólnopolska świąteczna akcja „Ręcznie robione, a nie kupione”.

          • Uczniowie klasy VI  w ramach realizacji projektu EKO–SZKOŁA włączyli się do akcji "Ręcznie robione, a nie kupione!", która polega na przygotowaniu upcyklingowych dekoracji. Każdy z uczniów przygotował świąteczną dekorację wykorzystując to, co ma w swoim domu. "Upcykling" to taka forma przetwarzania odpadów, w wyniku której powstają produkty traktowane jako bardzo wartościowe rzeczy. W zakładce „Album fotograficzny” znajdują się prace uczniów.

            Mirela Barton-Kaliciak

          • Konkurs Wiedzy Religijnej ŻAK 2021

          • Szkolny etap konkursu już za nami i są dobre wieści z Wydziału Katechetycznego w Opolu, organizatora Konkursu - wszystkie uczestniczki szkolnego etapu z naszej szkoły przechodzą do etapu rejonowego. Gratulacje za wysiłek i ogrom pracy przy czytaniu wymaganej lektury dla Martyny Pros z klasy VI oraz Marty Zmudzik i Emilii Kabut z klasy VII. Łatwo nie było, trochę wolnego czasu trzeba było poświęcić, no i forma inna niż w latach ubiegłych, bo zdalna... Kolejnych sukcesów w kolejnym etapie życzymy!

            W tym roku zmaganiom konkursowym towarzyszy Prymas Wyszyński, któremu konkurs jest poświęcony. Wielka postać kardynała może być wzorem do naśladowania w tych niełatwych czasach, a Jego wstawiennictwo może być dla nas oparciem, szczególnie teraz, gdy czekamy na Jego beatyfikację.

            Jolanta Koj

          • Ruszył projekt „Zwiększenie szans rozwojowych dzieci oraz doskonalenie kompetencji nauczycieli przedszkoli gminy Kolonowskie”

          • Gmina Kolonowskie w porozumieniu z placówkami oświatowymi wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie projektu pod nazwą „Zwiększenie szans rozwojowych dzieci oraz doskonalenie kompetencji nauczycieli przedszkoli gminy Kolonowskie” w ramach Poddziałania 9.1.3 Wsparcie edukacji przedszkolnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

            Zakładany okres realizacji: od 02.08.2020 r. do 30.06.2022 r. (termin z uwagi na pandemię uległ przesunięciu).

            Celem projektu jest podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Kolonowskie. W ramach działań zrealizowane będą dodatkowe zajęcia z edukacji przyrodniczej, logopedycznych, korekcyjno-kompensacyjnych, zajęcia z programowania i robotyki, ruchowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, zajęcia rytmiczno-muzyczne, wyjazdy do Teatru Lalki i Aktora, Nadleśnictwa. Ponadto w ramach projektu finansowane będzie doskonalenie umiejętności i kompetencji nauczycielek wychowania przedszkolnego a także doposażenie i dostosowanie placówek przedszkolnych do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. Grupa docelowa to dzieci w wieku 3-6 lat z dwóch Oddziałów Przedszkolnych w PSP Staniszcze Małe-Spórok.

             

            Dane finansowe projektu (dotyczące 2 Oddziałów Przedszkolnych PSP Staniszcze Male-Spórok):

            - studia podyplomowe i szkolenia – 17.100,00 zł

            - pomoce dydaktyczne dla placówek – 58.185,00 zł

            - zajęcia prowadzone przez nauczycieli i firmy zewnętrzne – 72.487,70 zł

            - wyjazdy edukacyjne – 2.850,00 zł

            Razem: 150.622,70 zł

             

            Rafał Pocześniok

          • Adwentowe przygotowania

          • Adwent jeszcze trwa. Nieco inny niż w ubiegłych latach... Nie wszystkie dzieci mają możliwość, by codziennie uczestniczyć w roratach, ale to wcale nie osłabiło ich entuzjazmu w przygotowaniu dobrych uczynków dla Nowonarodzonego Dzieciątka. Starają się bardzo, a że piękna forma w tym bardzo pomaga, to przygotowały samodzielnie różnorodne kalendarze i żłóbki, gdzie dobro każdego dnia zbierają oraz kalendarze z zadaniami do wykonania na każdy dzień. W Boże Narodzenie będą prezentem dla Pana Jezusa pod choinką. 

            Szczególnie młodsi mieli mnóstwo pomysłów i co ważne, chęci do ich realizacji. Proszę zajrzeć do galerii, gdzie są zaprezentowane. Brawa dla Was uczennice i Uczniowie! Dla Rodziców za pomoc także!

            Jolanta Koj - katechetka

          • Wojewódzki konkurs chemiczny „Chemia w domu” – zdobyliśmy I miejsce!

          • Uczniowie klasy VII: Wiktoria Brzozowska, Emilia Kabut, Paweł Macioł, Kamil Złoty oraz Marta Zmudzik, wzięli udział wojewódzkim konkursie chemicznym „Chemia w domu”. Konkurs polegał na wykonaniu doświadczeń, które można przeprowadzać w domu. Uczniowie świetnie się spisali czego wynikiem jest zajęcie I miejsca w województwie! Zachęcamy do obejrzenia filmiku konkursowego, na którym nasi uczniowie uwiecznili wykonywane przez siebie doświadczenia. Może kogoś zainspirujemy do przeprowadzenia takich doświadczeń.😊 Link do filmiku:  https://youtu.be/mkt_2kNAufE

            Mirela Barton-Kaliciak

          • CZAS PANDEMII

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

            Wiosną tego roku zmieniło się wszystko!

            Każdy z nas uczył się żyć w nowych, nieprzewidywalnych czasach i kiedy już myśleliśmy, że powoli sytuacja wraca do normy, przyszła jesień, która przyniosła ze sobą kolejne wyzwania. Nie poddajemy się, nauczeni wcześniejszymi doświadczeniami  podejmujemy nowe zadania i obowiązki, niejednokrotnie osiągając sukces. Co niezmiernie cieszy – szczególnie teraz. Pamiętajmy jednak, że zawsze najważniejszy jest CZŁOWIEK!

            Szanowni Rodzice, Drodzy uczniowie jeżeli potrzebujecie porozmawiać, podzielić się radościami i smutkami, rozwiązać problem – czekam na wiadomość od Was.

            Razem stawimy czoła trudnościom.

            Pozdrawiam serdecznie

            Barbara Macygon - pedagog
            b.macygon@pspsms.onmicrosoft.com

          • Ważne terminy

          • Zbliżamy się nieuchronnie do zakończenia pierwszego półrocza w bieżącym roku szkolnym. Jest to ostatni moment, żeby poprawić wyniki w nauce.

            Zachęcamy do wytężonej pracy!

             

            Ważne terminy:

            • Zagrożenia i przewidywane oceny (do 27.11.2020 r.)
            • Wystawianie ocen półrocznych (do 18.12.2020 r.)
            • Dzień wolny nr 3 i 4 (21-22.12.2020 r.)
            • Rada Pedagogiczna klasyfikacyjna (22.12.2020 r.)
            • Przerwa świąteczna (23.12.2020-01.01.2021 r.)
            • Ferie zimowe (04.01.-17.01.2021 r.)
            • Rozpoczęcie II półrocza (18.01.2021 r.)
            • Zebranie ogólne rodziców - online (19.01.2021 r.)


            Rafał Pocześniok

        • Podsumowanie projektu „Umiem Pływać”
          • Podsumowanie projektu „Umiem Pływać”

          • 2 grudnia 2020 roku zakończyliśmy realizację programu Ministerstwa Sportu i Turystyki powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”. Koordynatorem projektu w naszym województwie było Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu. Projekt zakładał udział dzieci klas 1-3 w 10 dwugodzinnych zajęciach nauki pływania na pływalni Wodna Nuta w Opolu. Lekcje miały rozpocząć się już w marcu 2020 roku, jednak w związku z pandemią, ruszyły dopiero we wrześniu. Drugi okres realizacji projektu też był zakłócony zamknięciem szkół i basenów. Po krótkiej przerwie i dostosowaniu wymagań do przepisów antycovidowych, zajęcia pozalekcyjne w obiektach sportowych mogły być dalej realizowane. Na ostatnich lekcjach nasi uczniowie pomyślnie zaliczyli sprawdzian umiejętności pływackich, który polegał na przepłynięciu 25 m dystansu stylem grzbietowym. Młodzi pływacy otrzymali dyplomy poświadczające zdany egzamin, uczestnictwo w kursie oraz słodką niespodziankę. Życzymy sobie i naszym podopiecznym, aby zdobyte umiejętności pływackie przyczyniły się do rozwijania talentów w tej dziedzinie sportu. Może kiedyś na jednej z olimpiad zobaczymy naszych … mistrzów. 

            Stefania Kaliciak, Agata Feliks i Karina Wacławczyk

          • Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2020/2021

          • Rada Rodziców uprzejmie informuje, że składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2020/2021 wynosi 30 zł.

            Płatność do: 28 lutego 2021 r.

            W wyjątkowych sytuacjach (spowodowanych zdarzeniami losowymi) można ubiegać się o zwolnienie. W takim przypadku prosi się o złożenie pisemnego wniosku do Rady Rodziców.

            Wpłaty składek na Radę Rodziców można dokonać przelewem na rachunek bankowy Rady Rodziców przy PSP Staniszcze Małe-Spórok

            konto nr: 06 8909 1016 0020 0210 6993 0001

            (Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem, oddział w Kolonowskiem)

            w tytule wpłaty prosimy podać: imię i nazwisko ucznia oraz klasę

             

            Teresa Narolska
            Rafał Pocześniok

          • Święci w klasie IV

          • W listopadzie planowaliśmy wielką paradę świętych w naszej szkole. Plany były, ale epidemia nieco nam je zweryfikowała… Mimo wszystko czwartoklasiści postanowili na lekcjach religii  swoją małą paradę zrobić i przedstawić sylwetki wybranych świętych.

            Na początku każdej lekcji poznawaliśmy dwie postacie, ale co ważniejsze, mogliśmy nawet je zobaczyć, bo uczennice oraz Nikolas wspaniale się w nie wcieliły, a Rodzice pomogli przygotować oryginalne stroje. Proszę zajrzeć do galerii i spróbować rozpoznać św. Ritę, św. Franciszka, Matkę Teresę z Kalkuty, Maryję, Siostrę Faustynę Kowalską, bł. Karolinę Kózkównę czy  św. Elżbietę.

            Dla odważnych z IV klasy - wielkie gratulacje i podziękowanie za wspólną realizację projektu i włożony wysiłek.

            Jolanta Koj - katechetka

          • Konkurs plastyczno-marinistyczny

          • Drodzy Uczniowie!

            Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie. Tym razem jest to konkurs plastyczny, który nawiązuje do tematyki związanej z morzem, a dokładnie z okrętem ORP Błyskawica. Termin wysyłania prac:15 grudnia 2020 Regulamin, materiały oraz karta uczestnika zostały wysłane do klas na Teams.

            Zainteresowanych zapraszamy do kontaktowania się z nauczycielami plastyki i historii.

            Organizatorzy konkursu w szkole:

            Barbara Macygon, Agnieszka Jańczak 

          • Kalendarz adwentowy dla Świetliczaków oraz wersja biologiczno-chemiczna kalendarza :)

          • Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia w wielu rodzinach oznaczane jest poprzez kalendarz adwentowy. W związku z tym zapraszam was do skorzystania z kalendarza adwentowego, który został przygotowany w dwóch wersjach. Pierwszy link to kalendarz przeznaczony dla Świetliczaków, ale może z niego skorzystać każdy uczeń. Pod drugim linkiem kryje się kalendarz biologiczno-chemiczny, który przeznaczony jest głównie dla klas starszych (każdego dnia w kalendarzu zostanie otwarte nowe okienko z zadaniem, rozwiązanie tego zadania należy wysłać jeszcze tego samego dnia poprzez czat na teamsie). Dobrze wykonane zadanie to jeden punkt. Dla wykonujących i wytrwałych w wykonywaniu biologiczno-chemicznych zadań czeka możliwość „wymienienia” punktów (w zależności od zaangażowania) na dodatkowe oceny z biologii lub chemii, a przede wszystkim to dobra zabawa w tym przedświątecznym okresie😊

            1) https://tuerchen.com/20bca13a

            2) https://tuerchen.com/0c2da6af

            Mirela Barton-Kaliciak

          • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zimowe widoczki”.

          • Konkurs rozstrzygnięty!

            Na konkurs wpłynęło 32 prace (12 prac z przedszkoli, 18 prac z klas I-III, 2 prace z klas IV-VIII). Jury składające się z pracowników Biblioteki i Centrum Kultury oraz Urzędu Gminy Kolonowskie, wyróżniło prace następujących osób:

            Przedszkole:

            Zofia Wojtakowska, OP PSP Staniszcze Małe-Spórok.

            Klasy I-III:

            Hanna Pros, PSP Staniszcze Małe-Spórok,

            Zofia Piontek, PSP Staniszcze Małe-Spórok.

            Klasy IV-VIII:

            Dawid Kulig, PSP Staniszcze Małe-Spórok,

            Victoria Janik, PSP Staniszcze Małe-Spórok.
             

            Wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszej twórczej pracy i wspaniałych osiągnięć.

            Barbara Macygon – nauczyciel plastyki

          • Biblioteka już wkrótce otwarta!

          • Drodzy Uczniowie!

            Od przyszłego tygodnia (od 30.11.2020 roku) będzie można wypożyczać książki ze szkolnej biblioteki, zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Pamiętajcie o obowiązku przemieszczania się w godz. 8.00-16.00 pod opieką osoby dorosłej, noszeniu poprawnie założonej  maseczki i odległości 1.5 metra!!!

            UWAGA!!!

            Należy mieć ze sobą zapisany nr pozycji książki z listy zamieszczonej w wiadomościach "Książki czekają!" lub tytuł książki albo lektury z kl.I-VIII,  np. 3. "13 pięter" lub "Zemsta". 

            KSIĄŻKI będą przekazywane na korytarzu szkolnym, przy wejściu do sali nr 1. (pracownia klasy 4)

            Oddane przez Was książki muszą przejść kwarantannę 72 godzinną.

             

            BIBLIOTEKA będzie czynna w:

             

            PONIEDZIAŁEK: 12.30-14.15

             

            CZWARTEK: 11.15-12.30

             

            Pozdrawiam serdecznie! Do zobaczenia!

            Agnieszka Jańczak - bibliotekarz

             

             

             

          • Ogólnopolski konkurs „Coś dla klimatu” - mamy II miejsce i wyróżnienie!

          • Wielkim powodzeniem przedszkolaków i uczniów naszej szkoły cieszył się ogólnopolski konkurs plastyczny zorganizowany przez Starostę Powiatu Lublinieckiego pt. ,,Coś dla klimatu”. Do szkolnej koordynatorki konkursu, pani Małgorzaty Skrabania, wpłynęło kilkadziesiąt prac plastycznych, które przedstawiały różnorodne sposoby ochrony klimatu. Rysunki zostały przesłane do organizatora konkursu. Z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników, które nastąpiło 28 października 2020 roku. W wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że na dwie prace konkursowe Jury zwróciło szczególną uwagę i zostały one nagrodzone. I tak: II nagrodę zdobył Kuba Brandt, a wyróżnienie - Nikodem Sprancel. Nagrodzeni uczniowie uczęszczają do klasy II naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu oraz wszystkim uczestnikom za wrażliwość na potrzeby ochrony klimatu, a pani Małgorzacie Skrabania za organizację konkursu w naszej szkole. 

            Karina Wacławczyk 

    • Aktualności

      • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
      • Nie kwiatek, a datek – podsumowanie akcji
      • Pożegnanie z kółkiem teatralnym
      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 (26 czerwca 2026 r.)
      • Czwartek, tj. 25.06.2026 r., w naszej Szkole
      • Środa, tj. 24.06.2026 r., w naszej Szkole
      • Czytanie na polanie
      • Zaproszenie na pożegnanie Uczniów i zakończenie roku szkolnego 2025/2026
      • Nie kwiatek, a datek
      • Gala podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe oraz konkursy organizowane przez Opolskiego Kuratora Oświaty
      • Wakacje z MATzoo – podejmij letnie wyzwanie i zgarnij dyplom!
      • Projekt Jugendpunkt
      • "Jak nie czytam, jak czytam" – podsumowanie akcji
      • XIV Przegląd Piosenki Leśno-Przyrodniczej za nami!
      • "Jak nie czytam, jak czytam"
      • Wycieczka klas 4–7 do Torunia
      • MAMY CERTYFIKAT „TRZYMAJ FORMĘ!”
      • MATEMATYCZNE SUKCESY
      • Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantami
      • Dzień Dziecka w naszej Szkole – 8.06.2026 r.
    • Kontakt

      • Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok im. św. Jacka
      • 77 46 11 064
      • Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok, ul. Szkolna 1, 47-113 Staniszcze Małe
        Poland
      • Adres elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP: /pspsms/SkrytkaES, adres e-doręczeń: AE:PL-66643-43818-GFIDB-07
  • Galeria zdjęć

    • brak danych