• Regulamin

• <>

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela,

kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela,

który z nim smutki dzieli, pomaga radości,

chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

REGULAMIN BIBLIOTEKI PSP STANISZCZE MAŁE-SPÓROK im.św. Jacka

1.     Biblioteka udostępnia zbiory w ciągu tygodnia (oprócz soboty i niedzieli) w wyznaczonych godzinach.

2.     Z wypożyczalni mogą korzystać uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły.

3.     Uczeń ma prawo wypożyczyć jednorazowo 5 książek na okres miesiąca. Zbiory audiowizualne udostępniane są nauczycielom wyłącznie na miejscu.

4.     Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić bibliotekarzowi.

5.     Wszyscy czytelnicy maja obowiązek rozliczyć się z biblioteką do 15 czerwca każdego roku. Nauczyciele i pracownicy odchodzący ze szkoły  oraz uczniowie przenoszeni w trakcie roku szkolnego do innych placówek, muszą przed odejściem zwrócić wypożyczone dokumenty do biblioteki.

6.     Czytelnicy, którzy zagubią lub zniszczą wypożyczone zbiory obowiązani są do ich odkupienia lub zakupienia zbiorów wskazanych przez bibliotekarza.

7.     W bibliotece nie wolno krzyczeć i biegać.

8.     Nie można: kreślić książek, zaginać kartek itd.

9.     W bibliotece jesteśmy dla siebie mili, uśmiechnięci, używamy magicznych słów :”proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”.