• KOLEJNE LICZENIE PTAKÓW NA WYSPIE BOLKO !

• 04.03.2014 13:10
      •

• KOLEJNE LICZENIE PTAKÓW NA

WYSPIE BOLKO !

W sobotę 25 stycznia 2014r.,tak jak wcześniej zamierzaliśmy,  wybraliśmy się znowu 11 osobową grupą miłośników ptaków, na Wyspę Bolko. Pan Maciej Kowalski tym razem prowadził  tam akcję Zimowego Liczenia Ptaków. Wszyscy raniutko i punktualnie stawili się na przystanku w Staniszczach, no i ubrali się odpowiednio do pogody, bo było -12 stopni! Martyna miała nawet dwie czapki! Gdy dotarliśmy nad Kanał Odry, najpierw zobaczyliśmy mewy śmieszki, które głośno z nas się śmiały, że przyszliśmy je oglądać w taki mróz.

Były tam też kaczki krzyżówki no i oczywiście mandarynka, która wyróżniała się wśród nich pięknym i kolorowym ubarwieniem.

Po krótkim czasie dotarł do nas pan Maciej Kowalski -ornitolog, nasz przewodnik i udaliśmy się w dalszą drogę. Po drodze zauważyliśmy lecące nad nami 3 łabędzie nieme, a po chwili dwa bieliki, które wystraszyły ptactwo wodne.

Dzięki temu widzieliśmy  gągoły i bielaczka. Szliśmy potem dróżką, obok której znajdowały się stare drzewa , a na jednym z drzew siedział piękny grubodziób.  Zrobiliśmy jeszcze nad stawem pamiątkowe  zdjęcie grupowe, a potem mieliśmy krótką przerwę w kawiarence.

Po tym odpoczynku zakończyliśmy naszą wycieczkę, bo o 12.30 czekał  już na nas autobus. Zimowe „ptakoliczenie” było bardzo ekscytujące i ciekawe.

Udzielaliśmy nawet krótkiego wywiadu o naszych ptasich zainteresowaniach dla TVP  OPOLE i mieliśmy swoje „pięć minut”w Kurierze Opolskim.

Chętnie znowu tam pojedziemy…

Więcej informacji o Zimowym ,,Ptakoliczeniu ‘’ na Bolko i wynikach można znaleźć na stronie    http://ptaki.opole.pl/

Polecamy!

Oprac: Julia Czerwiak kl.V i opiekun Jolanta Koj