• Poznaj Polskę

• 10.01.2023 10:51

• „Poznaj Polskę”

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami wskazanymi przez Ministra w odrębnym komunikacie w każdym roku realizacji przedsięwzięcia.

• „Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki, które ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

2021 r.

W 2021 r. Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok im. Św. Jacka na realizację przedsięwzięcia otrzymała dofinansowanie w wysokości 11 720,00 zł. Wkład własny zapewniła gmina w wysokości 2 930,00 zł. Całkowity koszt zadania wyniósł łącznie: 14 650,00 zł.

1. Jednodniowa wycieczka dla uczniów klas I-III: Moszna – Prudnik

(dofinansowanie ze środków MEiN w wysokości 3 720,00 zł)

2. Dwudniowa wycieczka dla uczniów klas IV-VIII: Kraków

(dofinansowanie ze środków MEiN w wysokości 8 000,00 zł).

2022 r. – edycja wiosenna

Wiosną 2022 r. Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok im. Św. Jacka na realizację przedsięwzięcia otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 000,00 zł. Wkład własny zapewniła gmina w wysokości 5 000,00 zł. Całkowity koszt zadania wyniósł łącznie 25 000,00 zł

1. Dwudniowa wycieczka dla uczniów klas I-III: Kraków – Wieliczka

(dofinansowanie ze środków MEiN w wysokości 10 000,00 zł)

2. Dwudniowa wycieczka dla uczniów klas IV-VIII: Świdnica – Srebrna Góra – Walim – Ozimek

(dofinansowanie ze środków MEiN w wysokości 10 000,00 zł)

2022 r. – edycja jesienna

Jesienią 2022 r. Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok im. Św. Jacka na realizację przedsięwzięcia otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 000,00 zł. Wkład własny zapewniła gmina w wysokości 5 000,00 zł. Całkowity koszt zadania wyniósł łącznie 25 000,00 zł.

1. Jednodniowa wycieczka dla uczniów klas I-III: Zabrze – Radzionków

(dofinansowanie ze środków MEiN w wysokości 5 000,00 zł)

2. Trzydniowa wycieczka dla uczniów klas: IV-VIII: Warszawa

(dofinansowanie ze środków MEiN w wysokości 15 000,00 zł)