• EDUKACJA PRZEDSZKOLNA – EDUKACJA NA DOBRY START

• 09.04.2024 14:33
      • To projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nr projektu: RPOP.09.01.03-16-0018/16

• Oś priorytetowa IX

Wysoka jakość edukacji

Poddziałanie 9.1.3

Wsparcie edukacji przedszkolnej

Okres trwania projektu:

01.07.2016 – 30.06.2018

Opis projektu:

Celem projektu jest podniesienie jakości edukacji przedszkolnej we wszystkich ośrodkach przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Kolonowskie oraz zwiększenie udziału w edukacji przedszkolnej dzieci w wieku 3-4 lata poprzez:

- realizację dodatkowych zajęć w przedszkolach,

- wydłużenie czasu pracy przedszkola,

- utworzenie dwóch nowych oddziałów przedszkolnych

- doskonalenie umiejętności i kompetencji nauczycielek wychowania przedszkolnego, w tym w zakresie pedagogiki specjalnej.

W ramach projektu realizowane będą dodatkowe zajęcia z edukacji przyrodniczej, matematycznej, teatralnej, plastycznej, rytmiczno-artystycznej, języka angielskiego, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, z psychologiem i pedagogiem. W celu realizacji zajęć zakupione będą pomoce dydaktyczne. Nauczycielki doskonalić będą umiejętności i kompetencje podczas szkoleń oraz studiów podyplomowych.

Wsparciem objętych zostanie łącznie 15 nauczycielek. Grupa docelowa to dzieci w wieku 3-6 lat z 2 ośrodków wychowania przedszkolnego oraz 2 oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych. Łącznie w projekcie uczestniczyć będzie 175 dzieci (94 dziewczynki i 81 chłopców).

Charakterystyka finansowa projektu:

Całkowity koszt projektu wynosi: 854 700,75 zł, z czego 715 049,95 zł to kwota dofinansowania ze środków europejskich.